Týdeník Prostějovska 29.6.2012
Prostějovští dorostenci o víkendu absolvovali jeden z vrcholů letní sezóny – Mistrovství České republiky dorostu. Hned první den přinesl zlatou medaili a titul dorosteneckého mistra republiky Michalu Tomečkovi v disciplíně 50 metrů motýlek. K tomu prostějováci přidali ještě další dva bronzy a několik „bramborových“ medailí, které se snad podaří proměnit v kovy v zimě.

Číst dál...

Týdeník Prostějovska 23.6.2012
Zatímco v prostějovských lázních závodili nejrychlejší dvanáctiletí plavci, v Českých Budějovicích se Mistrovství republiky staršího žactva zúčastnily dvě prostějovské plavkyně. Michaela Petrželová získala stříbrnou medaili v disciplíně 100 metrů volný způsob a stala se vicemistryní republiky.
Stříbrná Míša
 Na mistrovství republiky v Českých Budějovicích se kvalifikovaly dvě prostějovské plavkyně - Michaela Petrželová a Kateřina Polcrová. Míša obhájila stříbrnou medaili z loňské zimy, když v disciplíně 100 metrů volný způsob dohmátla v čase 1:02,3. Díky svým výkonům v této disciplíně je Míša zařazena do juniorského reprezentačního družstva České republiky. Na poloviční trati doplavala těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě. V ostatních  disciplínách skončila do desítky. Kateřina Polcrová v disciplínách 100 a 200 metrů prsa skončila na 20. a 19. místě.

Číst dál...

Prostějovské novinky 12.6.2012
O víkendu se uskutečnily Letní poháry ČR deseti a jedenáctiletého žactva. Desetiletí startovali v Karviné, jedenáctiletí v Brně. Celkem se na toto moravské mistrovství kvalifikovalo 11 našich plavců. Pět medailí do Prostějova přivezl Lukáš Řehořek, který dvakrát zvítězil, dvakrát byl druhý a jednou třetí. Zlatou medaili získala i dívčí štafeta.
Na poháry se kvalifikují vždy nejlepší plavci svými časy z oblastních přeborů. Mezi 11letými potvrdil formu Lukáš Řehořek (na snímku dole), který zvítězil v disciplínách 100 metrů prsa (1:26,7) a 200m prsa (3:03,0). Na dvoustovce si zlepšil nejlepší osobní výkon o 12 vteřin a zvítězil s velkým náskokem před ostatními. Dvě stříbra vybojoval na 100 metrů znak a 200 metrů znak. Na znakové dvoustovce chyběla Lukášovi ke zlatu jediná desetina. „Na poháru podal Lukáš své nejlepší výkony a zúročil tak poctivou dřinu během tréninků,“ pochválil plavce trenér Aleš Matyášek. Do kompletní sbírky medailí přidal bronz na 100 metrů polohový závod.

Číst dál...

Prostějovské novinky 4.6.2012
O víkendu se prostějovští plavci zúčastnili dvou plaveckých klání. Čtyři nejlepší bojovali o body do Českého poháru na silně obsazeném mítinku Praha 2012, kde v některých disciplínách startovalo až 150 závodníků. Ostatní dorostenci bojovali ve Zlíně o kvalifikaci na mistrovství republiky dorostu, které proběhne koncem června v Brně.
Praha 2012 se musela obejít bez Lenky Skoumalové, která sice měla medailové ambice, ale nemohla se zúčastnit kvůli prodělané operaci.

Číst dál...

Prostějovské novinky 28.5.2012
O víkendu se na bazén v prostějovských Městských lázních sjeli plavci z Olomouckého a Zlínského kraje, aby se utkali o postup na mistrovství republiky. Jarní oblastní přebor 12-14letého žactva je na Mistrovství ČR jediným kvalifikačním závodem.
Z Prostějova na přeboru startovalo 18 plavců. Krásné výkony předvedly Michaela Petrželová, která na nejvyšší stupeň vystoupila šestkrát, a Kateřina Polcrová, jež zvítězila dvakrát a k tomu přidala další tři medaile.

Číst dál...

Prostějovské novinky 22.5.2012
První ze série oblastních přeborů žactva a dorostu v plavání odstartovaly během uplynulého víkendu. Na zlínský bazén se sjeli 11letí, 10letí a 9letí plavci z Olomouckého a Zlínského kraje, aby zde změřili své síly v jarní sezóně. Devatenáct prostějovských plavců přivezlo ze Zlína celkem 17 medailí, z toho 4 za štafetové disciplíny. Skvělé výkony předvedl Lukáš Řehořek, který zvítězil ve všech svých disciplínách a konkurenci nechal daleko za sebou.
Oblastní přebory jsou srovnávacími závody žáků i dorostenců všech kategorií. Zaplavané časy jsou kvalifikací na Pohár žactva, v kterém soutěží plavci z celé Moravy. Pro některé ze zúčastněných plavců to byly první závody. I přesto se však do boje vrhli s plným nasazením.

Číst dál...

Prostějovské novinky 4.5.2012
Velká cena Ostravy patří do série závodů Českého poháru. Letos se konal již 19. ročník tohoto plaveckého mítinku. Na kvalitní a mezinárodně obsazené závody se kvalifikovalo deset prostějovských plavců. Pro prostějovské plavání vybojovaly Kateřina Praskačová s Lenkou Skoumalovou dvě bronzové medaile. Padlo i několik oddílových rekordů.
V Ostravě byla zastoupena česká plavecká špička, která zde měla možnost plnit kvalifikační limity pro olympijské hry v Londýně, Mistrovství Evropy seniorů a Mistrovství Evropy juniorů. Start na olympijských hrách už má jistý Barbora Závadová z Ostravy, která také startovala na těchto domácích závodech.

Číst dál...

Prostějovské novinky 16.4.2012

Během víkendu proběhla v prostějovských Městských lázních sportovně-charitativní akce pro veřejnost. Za zvýhodněné vstupné, které poputuje na charitativní účely, měli všichni zájemci možnost volného plavání, ale také si mohli zaplavat 100 metrů volným způsobem na čas.
Odpoledne byly připraveny soutěže pro děti nebo ukázka potápění s přístrojem. Během celých 24 hodin se v jedné dráze střídali plavci oddílu ve štafetě a snažili se uplavat co nejvíce. Cílem bylo překonat 100 kilometrů, což se povedlo a plavci přidali ještě 10 kilometrů navíc.

Číst dál...

Týdeník Prostějovska 12.4.2012

Plavecký oddíl TJ Prostějov pořádá během víkendu sportovní akci pro občany města Prostějova s názvem „24-hodinovka - Plave celá rodina“. V 10:00 odstartuje štafeta plavců z oddílu, kteří se budou po celých 24 hodin střídat v plavání. Během jejich plavání bude probíhat doprovodný program pro děti i dospělé.

Od 10:00 do 20:00 v sobotu 14. dubna budou vyhrazeny dráhy pro volné plavání veřejnosti. Během této doby si bude moci kdokoli zaplavat 100 metrů jakýmkoli způsobem na čas a porovnat svůj výkon s ostatními plavci. Studenti Střední zdravotnické školy vám změří tlak a puls po sportovním výkonu. A pokud přijdete plavat s celou rodinou, můžete bojovat o vítězství mezi rodinnými týmy.

Číst dál...

Prostějovské novinky 10.4.2012

V sobotu o velikonočním víkendu se v prostějovských Městských lázních uskutečnil druhý ročník soutěže „O Mokrého Emana“. Na závody do Prostějova bylo přijato přes 300 plavců z 24 českých plaveckých klubů. Kvůli onemocnění jich nakonec dorazilo „jen“ 233, ale i to stačilo k naplnění prostějovského bazénu k prasknutí.

Za Prostějov bojovalo celkem 38 prostějovských mladých plaveckých nadějí. Závody nejvíce sedly Lukáši Řehořkovi, který vybojoval tři zlaté a jednu bronzovou pozici mezi plavci ve své kategorii. Mezi nejlepší se podařilo probojovat i devítileté Alici Snídalové, která se umístila v na třetím místě v disciplíně 50 metrů prsa.