Týdeník Prostějovska 23.6.2012
Zatímco v prostějovských lázních závodili nejrychlejší dvanáctiletí plavci, v Českých Budějovicích se Mistrovství republiky staršího žactva zúčastnily dvě prostějovské plavkyně. Michaela Petrželová získala stříbrnou medaili v disciplíně 100 metrů volný způsob a stala se vicemistryní republiky.
Stříbrná Míša
 Na mistrovství republiky v Českých Budějovicích se kvalifikovaly dvě prostějovské plavkyně - Michaela Petrželová a Kateřina Polcrová. Míša obhájila stříbrnou medaili z loňské zimy, když v disciplíně 100 metrů volný způsob dohmátla v čase 1:02,3. Díky svým výkonům v této disciplíně je Míša zařazena do juniorského reprezentačního družstva České republiky. Na poloviční trati doplavala těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě. V ostatních  disciplínách skončila do desítky. Kateřina Polcrová v disciplínách 100 a 200 metrů prsa skončila na 20. a 19. místě.

Mistrovství republiky dvanáctiletých v Prostějově
Do prostějovských městských lázní se mezitím sjelo téměř dvě stě nejlepších dvanáctiletých plavců z 50 oddílů celé republiky. Všichni diváci mohli vidět krásné souboje a skvělé výkony. Mezi nejlepšími zářila Barbora Seemanová z Prahy, která zvítězila čtyřikrát. Navíc si v Prostějově splnila limity pro zařazení do juniorské reprezentace České republiky v disciplínách 100, 200, 400 a 800 metrů volný způsob. V disciplínách 200 a 400 metrů polohově ji předjela Melanie Srncová, která se o splnění limitů také pokoušela. V disciplíně 200 metrů polohový závod jí utekl limit jen o 7 desetin.
Ačkoli bylo na bazéně velké teplo, fanoušci udržovali skvělou atmosféru. Zejména při štafetách naplněná galerie bouřila. Organizaci závodů zajišťovali prostějovští kvalifikovaní rozhodčí a navíc byla odzkoušena možnost vysílání závodů online pomocí webové kamery. „Na bazéně není mnoho prostoru pro fanoušky, protože je potřeba hlavně usadit závodníky. Díky živému přenosu by se problém částečně vyřešil a rodiče by mohli závody sledovat časem třeba na velké obrazovce. Stejně tak je přenos zajímavý pro rodiče, kteří zůstali doma. Nyní mohou své děti vidět přímo v akci,“ vysvětluje Petr Adamec.
Příští týden čeká prostějovské dorostence Mistrovství republiky v Brně. Zajímavé budou výkony Michala Tomečka nebo Kateřiny Praskačové, kteří se od minulého roku vyšvihli mezi nejlepší.