Prostějovské novinky 4.5.2012
Velká cena Ostravy patří do série závodů Českého poháru. Letos se konal již 19. ročník tohoto plaveckého mítinku. Na kvalitní a mezinárodně obsazené závody se kvalifikovalo deset prostějovských plavců. Pro prostějovské plavání vybojovaly Kateřina Praskačová s Lenkou Skoumalovou dvě bronzové medaile. Padlo i několik oddílových rekordů.
V Ostravě byla zastoupena česká plavecká špička, která zde měla možnost plnit kvalifikační limity pro olympijské hry v Londýně, Mistrovství Evropy seniorů a Mistrovství Evropy juniorů. Start na olympijských hrách už má jistý Barbora Závadová z Ostravy, která také startovala na těchto domácích závodech.
V  silné konkurenci vybojovala Kateřina Praskačová bronzovou medaili  ve finále 200 metrů motýlek v novém oddílovém rekordu dorostu i žen 2:31,66. Tímto časem překonala rekord Terezy Mráčkové z roku 2008. Druhou prostějovskou medaili vybojovala Lenka Skoumalová na 800 metrů volný způsob, když dohmátla v novém rekordu oddílu výkonem 9:26,03 na třetím místě. Navíc se jí podařilo pokořit i oddílový rekord na mezičase 400 metrů a v závodě na 1500 metrů volný způsob. Výkonem 18:31,80 ve vytrvalostním závodě obsadila 4. místo a získala tedy nepopulární bramborovou medaili.
Kromě medailí se podařilo dalším plavcům probojovat do finále, tedy mezi osm nejlepších plavců. Michal Tomeček v disciplíně 50m motýlek obsadil celkové 7. místo a vytvořil nový oddílový rekord staršího dorostu. Kateřina Praskačová bojovala ve finále disciplíny 100 metrů motýlek, kde nakonec skončila pátá. Ostatním plavcům, kteří se v silné konkurenci neprosadili mezi tři nejlepší, se podařilo alespoň vylepšit si svá osobní maxima, což je důležité pro kvalifikaci na Letní mistrovství ČR, kterým vyvrcholí letní plavecká sezóna.