O víkendu, konkrétně v sobotu 5. října Přerov nabídl výzvu v podobě závodů na 50metrovém bazénu nazvané Přerovský zubřík. Pro mladé závodníky družstva „C“ to znamenalo mimo jiné překonat obavy z delšího bazénu, s kterým mají jen velmi málo či žádné zkušenosti. Všichni se ale s dlouhým bazénem poprali statečně, často významně překonali své osobní rekordy z „rychlejšího“ krátkého bazénu a zároveň mnoho z plavců plaveckého oddílu TJ Prostějov přivezlo cenné kovy. Přijato bylo 8 chlapců a 12 dívek.
Tím nejúspěšnějším medailistou byl Patrik Martinek, ten získal nejvíce medailí ze všech 240 přihlášených závodníků. Získal tři první a tři třetí místa, k tomu také vybojoval pohár za druhé místo v celkovém bodovém umístění ve své kategorii. Body se vypočítávají dle hodnoty daného výkonu s ohledem na čas plavce. Paťovi první místo patřilo v disciplínách 100 prsa, 200 polohový závod a 200 prsa. Prsovou stovku zvládl v čase 1:30,90 a dvojnásobnou trať pak za 3:17,67. Polohový závod na 200 metrů v čase 2:58,07 pak byl jeho třetím zlatým výkonem. Třetí místa se mu pak povedla na 200 znak (2:59,57); 200 volný způsob (2:45,00) a 100 motýlek (1:34,93). Velmi dobré výkony Patrika tak snad nastartovaly do zbytku náročné sezóny.
Kvalitní výkony se povedly i na znak, a to Viktorii Zítkové, v pořadí skončila čtrnáctá, to důležitější, a tedy osobní rekord si ale posunula o sedmnáct sekund na čas 3:53,44. Posbírala však také medaile, a to rovnou dvě. Druhé místo obsadila na 100 prsa v čase 1:41,62 a třetí pak skončila na 200 prsa v čase 3:36,72.
Dalšími medailisty byli dva účastníci z družstva „B“, kteří se k „céčku“ rozhodli přidat. Rozárie Špačková doplavala třetí na 200 znak a to v čase 2:57,08. Další dvě bronzové placky pak přihodil Jan Škurek v disciplínách 100 znak a 100 motýlek. Na znak jeho čas činil 1:25,40 a motýlek zvládl za 1:27,10. Oba časy tedy v rámci desetin okolo osobního maxima.
Bronzový úspěch zaznamenala také Honzova sestra. Kateřina Škurková doplavala též třetí, též na 100 motýlek, a to v čase 1:42,86; pouhých šest desetin za svým rekordem z krátkého bazénu.
Velmi dobře nastartovaná se zdála také Karolína Dostálová. Ne ani tolik do umístění ale spíše s ohledem na její nové osobní rekordy. Prsovou stovku si totiž Kája polepšila o šestnáct sekund na výsledný čas 2:04,18. Další osobní rekord padl pak hned na další disciplíně a tou byl 100 kraul kde se zlepšila o 22 sekund na čas 1:49,66.
Mezi děvčaty hezky a úspěšně bojovala Martina Sedláková jejíž prsová stovka se taky dočkala zlepšení o 12 sekund a výsledný čas tak činil 2:01,10. Další nový osobní rekord se jí pak povedl ještě na 100 znak, výsledný čas měl zde hodnotu 1:48,73 a to znamená zlepšení o šest sekund.
Z chlapců kvalitní osobní zlepšení zaznamenal třeba Adam Vojáček, jehož znakových 200 metrů skončilo časem 3:38,07 a to je zlepšení o 25 sekund a pěkné dvanácté místo.
Závěrečným úspěchem pak bylo umístění štafety na 4x50 metrů polohový závod. Padesátimetrové úseky v pořadí znak, prsa, motýlek a kraul plavala štafeta TJ Prostějov s klamným označením Beta ve složení R. Špačková, P. Martinek, J. Škurek a Adéla Greplová. Jejich výsledný čas zajistil pro oddíl plavání třetí místo, a tedy finální umístění na stupních vítězů v tomto závodě.
Všem plavcům náleží gratulace za velmi dobře zvládnuté náročné závody. Plavci se museli poprat s dlouhým bazénem, náročným programem a zkrácenou pauzou. Vše ale překonali (včetně strachu z disciplíny 100 motýlek) a udělali radost svým trenérům a dozajista i rodičům.

Přejeme jim pochopitelně i další úspěchy. Již tento týden se koná Velká cena Prostějova. Kde se mimo jiné ukážou i zde zmínění závodníci. Tak ať to plave!