V červnu se TJ Prostějov prezentovalo se svými nejlepšími desetiletými a jedenáctiletými plavci na Poháru ČR. Ten byl rozdělen vždy do částí Čechy a Morava. Zatímco jedenáctiletí plavali v Prostějově a Jablonci, desetiletí plavci měli možnost poměřit své síly v Kopřivnici a Trutnově. My se nyní můžeme podívat na celkové výsledky obou ročníků.

IMG 20240622 WA0000

Začněme desetiletými, kde se nejlépe umístila Viktorie Zítková v disciplíně 100 prsa. Čas 1:43,58 jí zajistil deváté místo v celkovém pořadí. Viki se tak probojovala do top 10 mezi 74 plavkyněmi z celého Česka. Za zmínku stojí i její prsová padesátka v čase 48,51; to pro ni znamená 21. místo. Mezi dvacet nejlepších se dostal také Nikolas Šustr s časem 43,32 na znakové padesátce. Skončil devatenáctý. Povedla se mu i kraulová padesátka v čase 37,60; který stačil na 37. místo. Na nejdelší trati, kterou je 400 volný způsob hezky zabojovala Petra Spáčilová v čase 7:14,67. Získala 33. místo. Hezký výkon na 100 prsa se povedl Patricii Čepové, čas 1:50,65 jí stačil na 31. místo. Celkem bylo na Pohár ČR desetiletých přijato osm plavců.

To na Pohár ČR jedenáctiletých se dostalo plavců šest. Nejúspěšnějším plavcem PoPro byl Patrik Martinek. Podařilo se mu obsadit hned několik čtvrtých míst. První na 100 polohový závod v čase 1:21,25. Dále také 100 prsa za 1:30,59. Bramboru sklidil i na 50 motýlek ve výsledném čase 34,82. Hezkým výsledkem bylo také šesté místo na 200 prsa, zde byl jeho čas 3:12,84. Shodně 27. místo v disciplíně 100 motýlek získal Albert Zelenský a Kateřina Škurková. Kačce tato pozice patřila za čas 1:42,25. Berťa svou stovku zaplaval za 1:45,68. Další 27. místa získala také Nela Richter a Adam Vojáček. Čas 3:35,10 na 200 prsa vynesl na 27. místo Nelu, zatímco Áďa zaplaval 800 volný způsob za 15:00,08. Také pěkná práce. Kačenka Škurková bojovala i v kraulové 800, kterou dokončila v čase 13:26,56 a skončila osmnáctá.

I další plavci se snažili naplno aby předvedli co nejlepší výkony. Ne každému to vyšlo tak, jak si možná představoval. O to víc ale musí prostějovští plavci pracovat v rámci své přípravy, aby mohli ukázat svůj pokrok v zimní sezóně. Držme jim palce!