Na sklonku sezóny se prostějovští plavci vypravili na poslední akci, kterou bylo Letní mistrovství České republiky 2024 a 3. kolo Českého poháru – ARENA CUP. Závod se konal ve dnech 13. – 16.6. v Ústí nad Labem, kam se z Prostějova přesunulo celkem pět žen a tři muži. Pod vedením Lucie Žilkové a Lukáše Kousala tady plavci bojovali v celkem 37 startech, a kromě drobných osobních rekordů si vyplavali též šest účastí ve finále.
První finalistkou, a to rovnou dvojnásobnou, byla Adéla Sovová, nejdříve se kvalifikovala do finále 100 znak a skončila na 16. příčce s časem 1:10,68. Její další finálová účast se pak konala také ve znakové disciplíně, tentokrát se jednalo o 50 znak a zde Adélka obsadila jedenáctou pozici. Její výsledný čas činil 32,05.
Dvojnásobnou účastnicí finále byla taky Michaela Vorbergerová. Její silný motýlek ji vynesl do finále na trati 100 i 200 metrů. V první jmenované se umístila 15. a to s časem 1:09,52. Ještě lépe se jí ale podařila disciplína 200 motýlek. Tady si ve finále vyplavala třinácté místo ve výsledném čase 2:37,66.
Mezi ženami se ve finále ukázaly také Veronika Kozičková a Julie Nekoksová. Verča plavala skvěle znakovou padesátku, v této disciplíně zaplavala ve finále čas 32,37 a ten jí stačil na patnácté místo. Shodnou pozici obsadila její týmová kolegyně Julča Nekoksová, avšak v disciplíně 100 volný způsob. Na patnácté místo se dostala s časem 1:01,30.
Za zmínku pak jistě stojí i výsledek Natálie Zapletalové v disciplíně 1500 volný způsob. Nejdelší bazénová disciplína pro Natálku skončila v čase 19:13,78. Po téměř dvaceti minutách plavání dohmátla tři setiny za svým přihlášeným časem. Tento výkon jí zajistil čtrnácté místo v celkovém pořadí.
Chlapcům se do finále doplavat nepovedlo, nicméně i tak plavali časy takřka ve shodě se svým osobním maximem. Václav Sýkora zajel ve svém osobáku jak 100 motýlek (1:00,66) tak i motýlkovou padesátku (27,20). Jen sekundu za svým osobním rekordem zaostal Jiří Kühr v disciplíně 100 prsa, zde dohmátl v čase 1:12,28. Ondřej Hrubý měl mezi muži nejvíce práce, za celý závod odplaval pět individuálních startů. Překonat svůj rekord se mu povedlo v jeho poslední disciplíně a to 50 znak. Jeho výsledný čas byl 32,37. Okolo osobáku plaval ale také 200 znak (2:22,40) nebo 200 polohový závod (2:25,09).
Nejvyššímu umístění Prostějova na těchto závodech se těšila štafeta TJ Prostějov na 4x100 volný způsob mix. Sestava Sýkora, Hrubý, Nekoksová a Kozičková. Jejich výsledný čas 3:57,60 jim zajistil sedmé místo v této disciplíně.
Gratulujeme všem plavcům za dobře odvedenou práci na těchto závodech a těšíme se na jejich formu po letní odmlce. Do té doby je už nic velkého kromě letních prázdnin nečeká. My se ale ještě podrobně podíváme na nadcházející Poháry ČR, a hlavně na Olympiádu dětí a mládeže. Ta se kvapem blíží a vy budete moci být prostřednictvím našich článků u toho.