Již v druhé půlce ledna započala závodní sezóna pro naše nejmenší plavce, již tradičně se tak stalo v Brně na Brněnském tučňáčkovi. Těchto závodů pro nejmenší se zúčastnilo 13 plavců, 5 chlapců a 8 dívek. Jednalo se o plavce z družstva C a z přípravky. Pro některé to byly dokonce první závody, ale nikdo se nenechal závodní atmosférou vystresovat a všichni předvedli krásné výkony. Každý plavec zaznamenal zlepšení takřka ve všech přihlášených disciplínách. Jedinou pomyslnou skvrnou na naší výsledkové listině můžou být dvě diskvalifikace, ale ty značně převažují dvě stříbrné medaile, které jsme si z Brna přivezli.

O dvojnásobné stříbro se postarala Terezie Friedlová na tratích 25 znak (21,92 s) a 25 volný způsob (18,43 s). Byť byla konkurence na těchto velmi krátkých tratích silná, Terka přišla do závodu plná energie a medaile si poctivě vybojovala. Dalšími bojovnicemi na 25metrových tratích byly Dominika Nedělníková a Valerie Špačková. Domča si přijela vytvořit své první osobáky a ten nejlepší si vyplavala na trati znakové za 25,73 s. Valča si nejvíce zlepšila svůj výkon na prsa, když zajela svou trať za 28,40 s. Na 25metrové trati se ukázal také Róbert Chovanec, i jemu se podařila zejména trať prsová, a to v čase 29,76 s.

Zbývající závodnice a závodníci pak plavali díky svým ročníkům obligátní 50metrové tratě. Gabriela Bernatíková se nejlépe předvedla na znakové padesátce za 50,49 s. Patricie Čepová zaplavala svou prsovou 50 též hezky (51,53 s). Lucas Krobot se zlepšil na 50 znakem za 58,01 s. Oliver Petricius také zabojoval na znaku a svůj osobní rekord posunul na čas 53,38 s. Na 50 volným způsobem se dařilo Anně Rozehnalové, zaplavala za 44,25 s. Zlepšit se podařilo i Valerii Smýkalové třeba na 50 prsa v čase 1:02,77. Kvalitní výkony předvedla Petra Spáčilová, tím nejzajímavějším byla znaková padesátka za 49,36 s. Na zádech se dařilo i Matyášovi Šteflovi, svou padesátku zaplaval za 50,91 s; podobně jako Nikolas Šustr, ten byl na 50 metrech znakem ještě o trochu rychlejší a zaplaval za 48,06 s.

Všem plavcům gratulujeme k jejich výsledkům a těšíme se na další závody, kde to budou moct posunout zase o kousek dál. Po ohlédnutí se za těmito závody je čas podívat se vpřed, čeká nás totiž 1. kolo MČR družstev, do kterého přejeme všem zúčastněným hodně sil a mnoho úspěchů. Na jejich výsledky se podíváme už zanedlouho.