Corona Cup DD malyUplynulý víkend se v pražském Podolí uskutečnil závod všestrannosti pro dorost a dospělé CORONA Cup 2020. Na startu se představila pětice našich plavců. Po koronavirové pauze to byly první závody a každý z účastníků musel za celý závod absolvovat 9 disciplín. Součty FINA bodů pak určili vítěze a celkové umístění všech plavců.

V kategorii  OPEN obsadila Eva Marciánová ziskem 4261 bodů 39.místo. Tento bodový výkon byl nejvyšší z prostějovských plavkyň. Barbora Nedomová v kategorii starších dorostenek vyplavala 20.místo celkovým součtem 4030 bodů. V kategorii mladšího dorostu si nejlépe vedla Julie Nekoksová, která obsadila 18.místo ziskem 4167 bodů. Navíc v disciplíně 50 a 100m volný způsob obsadila druhou příčku. Kateřina Vorbergerová skončila na 44.místě. Byla však diskvalifikovaná za předčasný start na 100m prsa a bodový příděl jí chyběl v podstatně lepším umístění. Jediným plavcem byl Michal Nekoksa, který si vybojoval 40.místo součtem 3567 bodů.

I přes koronavirovou pauzu a krátkému času pro trénink ve vodě se naši plavci se závody poprali a zaplavali si celkem 23 osobních rekordů na 50ti metrovém bazénu. Věříme, že již žádný výpadek díky pandemii nebude a naši plavci se budou moci v klidu připravovat na zimní sezonu, kde zúročí svoji tvrdou přípravu a přetaví ji ve skvělé časy i umístění na vrcholných domácích soutěžích.