VCS2019 thnOd pátku 1.3. do neděle 3.3.2019 se v bratislavské padesátce na Pasienkoch uskutečnila Velká cena Slovenska 2019 v plavání. Zúčastnilo se jí dvanáct prostějovských plavců, kteří se v dobré konkurenci vůbec neztratili.

Nejlépe si vedla Markéta Nováková, která se v ranních rozplavbách dvakrát probojovala do „A“ finále. V disciplíně 100m volný způsob obsadila 8. místo výkonem 0:59,58. Na dvojnásobné trati v ranních rozplavbách postoupila do finále výkonem 2:10,30 a splnila limit do „Sportovního centra mládeže 1“. Ve finále pak obsadila sedmou příčku. Podařilo se jí také vyplavat finále „B“ na 50m volný způsob kde zaplavala také velmi kvalitní výkon 0:27,56. Barbora nedomová si v rozplavbách také vyplavala finále „A“ na 100m prsa ve kterém dohmátla na 6.místě výkonem 1:16,48 a 200m prsa, kde obsadila 7.místo časem 2:47,10. V prsařském sprintu na 50 metrů startovala ve finále „B“, kde obsadila pátou příčku.

Třikrát se do finále „B“ probojoval také Lukáš Řehořek ve všech prsařských disciplínách. Na 100m obsadil 5.místo, na 200m prsa 7.místo a na 50m prsa 6.místo. Dvě účasti v „B“ finále absolvoval Filip Švec. Stejně jako u Lukáše to byly prsařské disciplíny (100m prsa – 5.místo a 50m prsa 7.místo). Jakub Cibulka startoval ve finále „B“ na 50m znak, kde obsadil 5.místo. Bohužel mu ale zdravotní problémy znemožnily bojovat o lepší výkony a umístění.

Nutno ale vyzvednout i další plavce, včetně těch mladších. Celkem si ve svých vystoupeních v bratislavském bazénu zaplavali 35 osobních rekordů, co je na začátek letní sezóny příjemným překvapením. Zároveň u dívek je to dobrá zpráva před blížícím se finále MČR družstev, kam naše plavkyně postoupily a budou bojovat o co nejlepší umístění již příští týden v brněnském bazénu za Lužánkami.