V pardubické padesátce se 1.-3.7.2016 uskutečnilo Letní mistrovství ČR 2016 dospělých, které bylo posledním kvalifikačním závodem na Olympijské hry do Ria. Startovalo na něm pět prostějovských plavců ze sedmi kvalifikovaných.
Nejlépe si vedl Jakub Cibulka, který v disciplíně 200m polohový závod obsadil ve finále „A“ výkonem 2:11,72 výborné páté místo. Dvakrát se postavil do finále „B“ na 200m motýlek a 100m znak a k tomu přidal i semifinále na 50m znak. Semifinálovou účast si vyplavala i Kateřina Kadlecová v disciplíně 50m volný způsob. Výkonem 0:27,85 obsadila celkové 14.místo. Mezi nováčky na národním šampionátu byli Filip Švec a Gabriela Dosoudilová, pro které to byla velká zkušenost, a ve výsledcích skončili v polovině startovního pole.