TJ Prostějov, z.s

oddíl plavání

thn vcostravy 16Uplynulý víkend se v ostravské padesátce uskutečnilo 3.kolo Českého poháru ARENA Cup mítinkem Velká cena Ostravy 2016. Na startu se představila pětice prostějovských plavců.
Jakub Cibulka si vyplaval celkem pět finálových účastí. Ve finále disciplíny 200m volný způsob vybojoval výkonem 1:58,85 bronzovou medaili. V disciplíně 50m znak pak skončil na čtvrtém místě časem 0:28,80, když mu na bronz chyběly pouhé dvě setiny vteřiny. Další čtvrté místo vyplaval na 100m motýlek, páté na 100m znak a šesté na 50m motýlek. Mezi finalisty se zařadila také Kateřina Kadlecová v disciplíně 50m volný způsob. V dopoledních rozplavbách zaplavala výkon 0:28,20 a dělila se o poslední postupové místo s plavkyní Pardubic. O postup do finále se tedy musela rozplavávat. To se jí povedlo na výbornou a skvělým časem 0:27,64 se zaslouženě do finále probojovala. V něm nakonec zaplavala výkon 0:27,94 a obsadila 6.místo. Těsně za finálovou účastí na 9.místě byl Filip švec v disciplíně 200m prsa a Gabriele Dosoudilové chyběly k finále tři místa, když na 100m motýlek skončila jedenáctá.

Cibulka - Finále 100motýlek                             Cibulka - Finále 200 volný způsob