thn2016Uplynulý víkend se v Ústí nad Labem uskutečnil tradičně velmi dobře obsazený mítink o Velkou cenu Ústí n/L. Celkem se jej zúčastnilo 521 plavců z 53 klubů Slovenska a České republiky. Našich devět zástupců se v této konkurenci neztratilo.
Jakub Cibulka ve všech svých šesti startech stál na stupních vítězů. Zvítězil v disciplíně 100m motýlek výkonem 0:58,09. Stříbro mu patřilo v disciplínách 200m motýlek, 50 a 100m znak a 100m volný způsob. Bronz získal na 50m motýlek. Mezi medailisty se zařadil také Lukáš Řehořek, který vyplaval štříbra na 50, 100 a 200m znak. Medaili si domů vezla i Gabriela Dosoudilová za třetí místo na 100m motýlek. Těsně za medailemi zůstala sběratelka „bramborových“ umístění Kateřina Kadlecová, která na 50m znak a volný způsob skončila na 4.místě. Celkem si naši plavci vylepšili 12x svá osobní maxima, co je pozitivní před blížícími se šampionáty ČR, které se uskuteční v červnu.