Ve dnech 18. a 19. května se na prostějovském bazénu plaval Jarní krajský přebor 12-14letých Olomouckého a Zlínského kraje. Plavci se zde účastnili disciplín, v kterých touží bojovat na nadcházejícím Mistrovství České republiky. Zároveň to pro ně byla poslední možnost poměřit své síly s plavci z jiných klubů či zlepšit své osobní rekordy a otestovat tak svou formu v posledních týdnech před vrcholem jejich sezóny. Plavecký oddíl TJ Prostějov zde ve velké míře potvrdil výsledky svých plavců z jejich předchozích závodů a co je důležité, plavci zde pravidelně obsazovali nejvyšší pozice ve výsledkové listině.
Tou bezesporu nejúspěšnější přebornicí byla Veronika Vorbergerová. V devíti startech pokaždé stanula na stupních vítězů a její šňůru úspěchů přestřihla až nešťastná diskvalifikace na 400 polohový závod. Ta se ale ztrácí v závalu prvních míst. Nejvýše vystoupila Verča v disciplínách 200 motýlek (3:06,33), 100 znak (1:18,37), 200 znak (2:53,16) a 100 motýlek (1:14,86). Dvě druhá místa si pak vyplavala na 200 polohový závod (2:50,23) a 100 polohový závod (1:18,95). Třetí byla na prsové stovce (1:31,93) a 50 volný způsob (32,83). Těmto výkonům hezky sekundovala Rozárie Špačková, která si zařídila také krásnou sbírku kvalitních umístění. Čtyři druhá místa získala na disciplínách 100 prsa (1:30,49), 50 volný způsob (32,41), 200 prsa (3:15,56) a 100 volný způsob (1:15,18). K těmto výkonům ještě přiložila tři třetí místa a to z 200 volný způsob (2:47,20), 200 polohový závod (3:02,26) a 200 znak (3:00,91). Mezi chlapci družstva „C“ byl nejúspěšnější Jiří Šustr, který získal třetí místo v disciplíně 100 znak s časem 1:28,98. Kvalitní zlepšení předvedl Nicolas Chára v disciplíně 200 prsa, kterou si zlepšil o 31 sekund na čas 3:52,70.
Tolik úspěchy družstva „C“. Velmi se dařilo i družstvu „B“ a to dokazují třeba výkony Matyáše Vopaleckého. Čtyřikrát byl třetí, a to sice v disciplínách 100 prsa za 1:17,07 a 100 polohový závod v čase 1:11,43. Další dvě třetí místa pak obsadil na 100 motýl (1:08,78) a 400 polohový závod (5:41,19) Vítězství si pak zajistil v disciplíně 200 prsa v čase 2:48,01. Mezi děvčaty družstva „B“ se nikomu na vítězství dosáhnout nepodařilo, kousek však byla Alice Slavotínková na 200 motýlek v čase 2:54,37. K tomuto výkonu přidala ještě třetí místo na 100 motýlek za 1:15,00. Druhá byla také Kateřina Richterová v disciplíně 200 prsa, kterou zaplavala v čase 3:05,27. I Kačka k tomuto výkonu přidala jedno třetí místo, a to z disciplíny 100 prsa (1:25,30). Čtyři třetí místa se objevila ve výsledkové listině také pod jménem Markéta Medková, a to u disciplín 50, 100 a 200 volný způsob (29,23; 1:04,24; 2:23,11). Markétka svůj profil kraulařky okrášlila také třetím místem na 200 prsa v čase 2:57,04.
Mezi chlapci pak nutno zmínit ještě Sebastiana Nagy. Ten zaznamenal druhé místo v disciplíně 1500 volný způsob s časem 20:38,87 a třetí místa na 200 volný způsob a motýlek (2:22,78; 2:46,92). Dvakrát druhý byl Daniel Friedl v disciplíně 100 prsa kde plaval v čase 1:27,21 a 100 polohový závod, který zajel za 1:21,88. Třetí příčku pak obsadil na 200 prsa za 3:12,43. Dvakrát druhý byl Ondřej Stránský, nejdříve v jeho úvodní disciplíně 100 prsa (1:17,06) a pak v neděli zvládl dobře i 200 prsa v čase 2:49,27.

Nejlepší zlepšení prostějovské skupiny na těchto závodech zaznamenala Karin Kristková, a to hned dvakrát. 100 znak si polepšila o 25 sekund na hodnotu 1:37,22 a 200 znak o 36 sekund na nový osobní rekord 3:39,67.
Úspěchy posbíraly také dominantní Alfa štafety TJ Prostějov. Hned první Alfy v dopolední štafetě 4x50 volný způsob ženy ve složení Medková, Slavotínková, Krobotová a Andrejcová získaly druhé místo v čase 2:02,80. Ve polohové štafetě a v chlapeckém podání tým PoPro obsadil též druhé místo. O to se postarala Alfa štafeta ve složení Vopalecký, Stránský, Nagy a Znojil s časem 2:07,06. Stejné Alfa chlapce pak čekalo vítězství ve štafetách sobotního odpoledne, kde na 4x50 volný způsob získali první příčku v čase 1:51,74. Následovala štafeta 4x50 polohový závod dívky a zde sestava Slavotínková, Andrejcová, Vorbergerová a Medková získala druhé místo s časem 2:16,41. Neděle pak přinesla mixové štafety. V té dopolední 4x50 polohový závod mix opět skórovala štafeta TJ Prostějov Alfa. Třetí místo a čas 2:07,87 patřil sestavě Slavotínková, Stránský, Vopalecký, Medková. Stejné místo pak náleželo také štafetě na 4x50 volný způsob, kde prostějovské Alfy ve stejném složení doplavaly v čase 1:57,93.
Tato soutěž ukázala připravenost prostějovských plavců a doufejme, že jim dodala alespoň trochu sebevědomí do nadcházejících mistrovských soutěžích. Ty se budou konat ve Znojmě pro mladší žactvo, zatímco v Olomouci budou o titul Mistr České republiky bojovat starší žáci a žačky. Všem účastnícím se přejeme do té doby kvalitní přípravu a na „mistrácích“ co nejlepší výkony, a hlavně radost z nich. Ať to plave!