V datech od 10. do 12. května 2024 se v Pardubicích odehrávala Velká cena Pardubic, která byla součástí Arena Cupu jako jeho druhé kolo. Na tuto soutěž vyrazilo z Prostějova 20 plavců, ti startovali v 97 startech a 40 z nich se jim podařilo proměnit ve zlepšení svého přihlášeného času. Navíc se Prostějov čtyřikrát prezentoval také ve finále. Třešničkou na dortu je pak i jeden splněný limit do SCM.
20240517 112841Na pardubické padesátce to plavcům Tělovýchovné jednoty jelo vskutku hezky a svědčí o tom i fakt, že 19 z 20 plavců si přivezlo alespoň jeden osobní rekord. Mezi ta nejlepší zlepšení patří třísekundové zlepšení Ondřeje Nábělka na trati 50 volný způsob, kterou zaplaval v čase 28,70. Plavci se zlepšovali i na zádech a nejlepším znakovým zlepšením je 100 znak v podání Františka Richtera, který si svůj osobní rekord posunul na hodnotu 1:08,71; tedy o čtyři sekundy. Poměrně překvapivým pak bylo osmisekundové zlepšení Michaely Vorbergerové v disciplíně 200 motýlek kde ji její čas 2:27,55 vystřelil do „A“ finále a zároveň se jí stal vstupenkou do SCM.
Ve finále na 200 motýlek se pak Míša umístila na sedmém místě v čase 2:32,11. Další finalistkou ve finále „B“ byla Adéla Sovová. Ve finále bojovala v disciplíně 50 znak a obsadila 11. místo v čase 32,25. Třetí „B“ finalistkou se stala Veronika Kozičková ve stejné disciplíně. Svou znakovou padesátkou si vysloužila 16. místo v čase 32,91. Jediným mužským finalistou byl Martin Skýpala v disciplíně 200 prsa, v „B“ finále mu nakonec v čase 2:33,87 patřilo 13. místo.

Dobře odvedená práce na těchto závodech je pro plavce jistě dobrým impulzem do dalších závodů. Blíží se také Letní mistrovství České republiky, na které mnozí z účastníků této Velké ceny míří, a jejich výsledky jsou tak něco, od čeho se závodníci družstva „A“ mohou odrazit dál. Do toho jim přejme co nejvíce zdaru. LMČR juniorů startuje již příští týden, a i z něj vám posléze nabídneme reportáž. V mezičase si můžete přečíst například článek ke KPŽ 10 - 11letých, který se konal ve Vsetíně.