Velmi úspěšná byla výprava plaveckého oddílu TJ Prostějov na Mistrovství ČR v plavání Masters, jehož 39. ročník se konal 20. a 21. dubna ve Zlíně na 50metrovém bazénu. Čtyřčlenná výprava ve složení Kateřina Kadlecová, Lucie Žilková, Petr Soukup a Jakub Jílek na této vrcholné soutěži vybojovali celkem osm medailových umístění.
Kategorie Masters je specifická rozdělením do věkových kategorií počínaje kategorií 25-29 a tak dále, vždy po čtyřech letech. Navíc se dále vyhlašují umístění v disciplínách souhrnně pro všechny ročníky v závislosti na počtu získaných Masters bodů, které jsou kalkulovány na základě věku a zaplavaného času dle předem daného koeficientu.
Díky tomuto dvojímu pořadí bylo možné, aby Lucie Žilková získala ve čtyřech disciplínách šest medailí. Dvě bronzové medaile patřily Lucce za disciplínu 400 polohový závod kde v čase 6:46,21 obsadila třetí místo jak ve své věkové kategorii, tak i v celkovém pořadí této disciplíny. Jeden bronz pak ještě přiložila ke své sbírce na disciplíně 200 motýlek, a to v celkovém bodování. V samostatné věkové kategorii se jí pak podařilo umístit na druhém místě díky času 3:28,63. Druhé stříbro pak zacinkalo na 200 znak a to v čase 3:16,15. IMG 20240421 WA0010Lucka se na konec mistrovství zúčastnila ještě štafety 4x50 polohový závod mix.
Štafeta ve složení Jakub Jílek, Petr Soukup, Lucie Žilková a Kateřina Kadlecová nakonec ve své věkové kategorii věkového součtu 120–159 let obsadila druhé místo v čase 2:23,08.
Úspěšným reprezentantem TJ Prostějov byl také Petr Soukup, který si z MČR odvezl stříbro a bronz. Třetí byl ve své kategorii v disciplíně 50 volný způsob v čase 29,81 a zabojoval také na 200 volný způsob kde ve své věkové kategorii obsadil druhé místo s výsledným časem 2:27,80.
Zlatou medaili na těchto závodech pak vyplavala Kateřina Kadlecová, když ve své kategorii opanovala disciplínu 50 volný způsob v čase 30,16.
Všem Masters plavcům gratulujeme k jejich výkonům a přejeme jen a jen další zlepšení a úspěchy na nadcházejících soutěžích. Základna plavání Masters je v prostějovském plavání malá. Potenciálních kandidátů je však mezi trenéry a zrajícími plavci celá řada a nezbývá než doufat, že se třeba na dalším ročníku MČR objeví další nadějní reprezentanti.
Již brzy se dočkáte rozhovoru s Michaelou Vorbergerovou, která shrnula své úspěšné působení na mezinárodních závodech v Severní Makedonii.