Semifinále mistrovství ČR družsIMG d6ab394fb00fd02c09b540c7f9d3e702 Vtev pro skupinu B se konalo minulý víkend v Pardubicích a účastnilo se jej 20 plavců našeho oddílu. Celkově bylo přihlášených 16 družstev jak v mužské, tak i v ženské skupině.
Na těchto dvoudenních závodech předvedlo mnoho našich plavců kvalitní výkony a dokázali, že jejich trénování a píle jim přináší dobré výsledky. Mezi ty nejlepší patří jedenácté místo Michaely Vorbergerové na 200 motýlek (2:39,45). Z chlapců se pak nejlépe umístil na třináctém místě také na 200 motýlek Václav Sýkora s časem 2:21,95. Za zmínku jistě stojí patnácté místo Julie Nekoksové na 100 volný způsob v čase 1:02,55 a čtrnácté místo na 50 volný způsob (28,35), nebo také šestnácté místo Adély Sovové v disciplíně 100 znak (1:10,84), ještě lépe se umístila v tomto způsobu na dvojnásobné trati. Na 200 znak byla třináctá, a to v čase 2:36,44.  Jeden bod za umístění připsala Natálie Zapletalová, když na 400 volný způsob zaplavala za 4:52,71 a tím si zajistila šestnácté místo. Již zmíněná Míša Vorbergerová zaplavala dobře i 100 prsa a s časem 1:19,99 obsadila čtrnáctou příčku, další 3 body za umístění pro prostějovské družstvo.
 Nejúspěšnější štafetou byla sestava žen na 4x100 polohový závod ve složení: Sovová, Medková, Vorbergerová, Nekoksová. Holky plavaly ve standardním pořadí znak-prsa-motýlek-kraul a jejich výsledný čas 4:48,96 jim zajistil desáté místo. O nejhodnotnější bodový výkon jednotlivce se postarala Julča Nekoksová, svou padesátkou volným způsobem přispěla našemu družstvu 582 body.
Tělovýchovná jednota Prostějov se nakonec v tomto semifinále umístila na 13. místě se svou mužskou skupinou a ženy skončily na 14. místě. Na postup toto umístění bohužel nestačilo, i tak mohli ale plavci odjíždět spokojení se svými výkony. Zároveň ví, na čem lze dál pracovat a do dalšího závodu tak budou moct nastoupit opět s vylepšenými dovednostmi, opět plní energie.
„Závody bohužel dopadly pod moje očekávání. Projevuje se velký až propastný rozdíl mezi kluby, které mohou trénovat na dlouhých bazénech, což našim plavcům velmi chybí. Jedou velmi dobře, ale pak jim dojde i přes velkou snahu a pevnou vůli. Přesto se na letošních prvních závodech na padesáti metrovém bazénu snažili a několik osobních rekordů je tomu výsledkem. Postupem sezóny věřím, že se jejich vystoupení bude zlepšovat, jak si více zvyknou, jelikož velká většina z našich plavců natrénováno má.“ okomentoval výkony svých svěřenců Lukáš Kousal
Již brzy se opět setkáme u jedné vody jako jeden tým, do té doby přejeme pěkné dny!