V sobotu 10.6 zářili prostějovští plavci na domácím a havířovském bazénu. Do Havířova na Pohár 11letého žactva odcestovalo celkem 6 našich plavců z 8 kvalifikovaných. Výpravu tvořila Terezka Burgetová, Elen Hlochová, Jakub Křížek, Denis Ševčík, Jiří Šustr a Verča Vorbergerová.

Mistryní Moravy 11letých se stala Veronika Vorbergerová na trati 100 m motýlkem s nádherným časem 1:22,97 ve velmi náročném závěru, kdy se jí podařilo překonat své sokyně. Zároveň si posunula i svůj osobní rekord o 1,5 vteřiny. Na poloviční trati potom doplavala jako druhá s časem 35,78, taktéž v novém osobním rekordu o 1,5 vteřiny. Jedenáctá pak skončila na 200m prsa s časem 3:32,39. Kousek za ní pak doplavala ve stejné disciplíně Terezka Burgetová s časem 3:34,46 s patnáctým místem. Nejlépe se jí zadařilo jedenáctým místem na znakové dvoustovce, kde si doplavala pro čas 3:19,39 a osobním rekordem lepším o 4 vteřiny oproti přihlášenému času. Největší zlepšení pak Terka měla na dvoustovce volným způsobem a to rovnou 6,8 vteřiny na 3:11,87, zde skončila na 16. místě. Podobně se na stejné disciplíně zlepšila Elenka Hlochová, která doplavala 21. s časem 3:21,93, tedy se zlepšením o 4,7 vteřiny. Ještě větší zlepšení pak zaznamenala na 200 m znakem s časem 3:40,56, kdy se zlepšila o necelých 11 vteřin. Mezi žáky dopadl nejlépe Jiří Šustr na motýlkové a kraulové padesátce. Desátým místem v motýlku a zlepším o 7,5 vteřiny na 41,70 překvapil svoje soupeře. Na kraulové padesátce pak skončil 11. s časem 34,45 o vteřinku rychlejší, než měl přihlášený čas. Velké zlepšení zaznamenal i ve dvoustovce kraulem, rovnou o 10 vteřin na 3:11,49 s umístěním na 14. místě. Osmnáctým místem na stovce polohově pak zaznamenal posun o 7 vteřin oproti přihlášenému času na 1:38,63. Velké zlepšení a pevnou vůli předvedl Jakub Křízek ve dvoustovce kraulem, kdy i ve velké únavě a po drobné ranní nevolnosti zvládl posunout svůj osobní rekord o 5 s na 3:10,36 a doplavat jako dvanáctý, stejně tak se mu podařilo zaplavat si osobní rekordy na všech přihlášených disciplínách. Posledním ze šestice našich plavců byl Denis Ševčík, který největší zlepšení zaznamenal na 100 m polohově. Zde si vyplaval osobní rekord o 7 vteřin na 1:43,17 a obsadil tak 24. místo. Nejlépe se umístil na dvoustovce kraulem, kde skončil na devatenáctém místě.
Dohromady si plavci zaplavali 26 osobních rekordů z 29 startů, včetně zlepšení na mezičasech. Z toho 2 medailová umístění.

Jejich mladší spoluplavci pak lovili osobní rekordy a medaile na Poháru 10letého žactva v Prostějově. Ze sedmi kvalifikovaných odstartovala pouze čtveřice našich plavců ve složení: Patrik Martinek, Nela Richter, Kateřina Škurková, Adam Vojáček.
Nejlépe si vedl Patrik Martinek, který se stal Mistrem Moravy 10letého žactva na stovce prsové s časem 1:35,94 a vévodí celorepublikovým statistikám se slušným dvouvteřinovým náskokem. K tomu si doplaval pro dvě třetí místa na 50 kraulem s osobákem o vteřinku a 200 kraulem s časem 3:00,83 a osobákem o 8 vteřin. Na svých zbylých startech pak skončil na nepopulárních 4. místech, ovšem vždy s novým osobním rekordem. Těsně pod stupni vítězů také skončila Kačenka Škurková na 400 volným způsobem, kde si vyplavala o vteřinku lepší čas na 7:17,26. Všechny své starty v nové osobáky proměnila Nela Richter a nejlépe si pak vedla v disciplíně 50 m prsama, kde s časem 49,70, zlepšením o 2 vteřiny, skončila na 8. místě. Velké zlepšení pak měla na 200 volným způsobem, kde doplavala s časem 3:33,64 o 8 vteřin lépe oproti přihlášenému času. Velké zlepšení ve svých startech zaznamenal i Adam Vojáček, který si nejlépe vedl na 200 kraulem s časem 3:35,68 skončil na 12. místě a zlepšil se o 12 vteřin. O jednu příčku níže pak skončil na padesáti metrech znakem s časem 49,47, což je o tři vteřinky lepší, než byl jeho přihlášený čas. Ve štafetách se pak našich plavců držela smůla, jelikož skončili vždy těsně pod stupni vítězů na 4. místě.
Dohromady si plavci vyplavali 21 nových osobních rekordů z 23 startů, včetně zlepšení na mezičasech. K tomu přidali 3 medailová umístění a 6 bramborových.

Poháry pro naše plavce dopadli nadmíru dobře, a tak jim nezbývá než poblahopřát ke skvělým výkonům a umístěním. Kdy završili celoroční práci a odměnou jim byla kvalifikace na poháry a zde dokázali, že přípravu zvládli dobře a celoroční dřina stála za to. Stejně tak si zaslouží poděkování rodiče, jelikož bez jejich obětavosti by to často nešlo. A v neposlední řadě dlužíme poděkování i organizačnímu týmu a rozhodčím, kteří se snažili dětem udělat co nejlepší závěr sezóny na domácím bazénu při pořádání poháru.