V sobotu 5.10 se početná skupina prostějovských plavců vydala zalovit nějaké osobní rekordy do znojemského bazénu. Konstelace hvězd však přála, a tak se zadařila nejen spousta osobních rekordů, ale i medailových umístění, včetně hned tří finálových postupů. Žáci a žačky, kteří odplavali každou stovku mohli postoupit do finále na 200 polohový závod. Postupovali však jen čtyři z každé kategorie. Velmi dobře se dařilo Ondřejovi Hrubému, který skončil 2x3. na 100 Z a 100 VZ, dostal se i do finále, kde skončil na 4. místě za trojicí plavců z J&T Bratislava, kteří neměli na závodech konkurenci. K tomu přidal i pěkné osobní rekordy.
Mezi dalšími našimi nejúspěšnějšími plavci byl Václav Sýkora, ten si vyplaval 2. místo na 100 motýlek a 3. místo na 400 volným způsobem, postup do finále se mu bohužel, ale nepodařil a skončil 7. Dalším pak byl Albert Žilka, který doplaval na 1. místě ve 100 volným způsobem, jen 0,04 za oddílovým rekordem 12letých, druhý pak skončil na 400 volným způsobem, 2x3. ve 100 prsama a 100 znakem. Postoupil do finále a zde skončil na skvělém 2. místě. Mezi děvčaty se dařilo skvěle Natálce Zapletalové, která si vyplavala 2. místo na 400 volným způsobem, kdy od začátku nasadila velmi ostré tempo a nepolevovala, odměnou jí tak byla stříbrná medaile na krku, ještě lépe se pak prezentovala Adéla Macáková, která skončila 1. ve stovce motýlkem, 2x3. na 100 prsama a znakem. Kvalifikovala se do finále jako druhá a potom skvělým výkonem obsadila první místo! Podtrhla tak skvělé výkony našich plavců na těchto závodech. Všichni naši plavci plavali, jak mohli a celkově si vyplavali 75 nových osobních rekordů ze 103 startů. Na závodech a mezi našimi plavci panovala skvělá nálada, což pomáhalo závodníkům ve výkonech, a to jak těm starším, tak i mladším, kde si někteří poprvé vyzkoušeli 100 metrů motýlkem, jako třeba Gianluigi Ortolano, který to zvládl na jedničku. Ze čtyř finálových dvoustovek, byli naši plavci hned ve třech, napříč kategoriemi, což považujeme za velmi úspěšné. V soutěži družstev se pak náš klub umístil na konečném 3. místě za PK Kuřim, kterým gratulujeme, jelikož závodům doslova panovali, a za J&T Bratislava. Přejeme našim plavcům podobné nebo ještě lepší výkony i na dalších závodech.