Nedomova ZnojmoNa znojemské otevřené pětadvacítce se uskutečnila 7.-8.9.2019 Velká cena Znojma. Byl to první závod nové sezóny, kdy si naši plavci zazávodili po úvodním soustředění v Šamoríně. Celkem se na start postavilo 18 prostějovských plavců. Oproti minulému ročníku nám počasí zdaleka tak nepřálo, ale na výkonech to nezanechalo žádné velké následky.

Nejlépe se umístila Barbora Nedomová, která v disciplíně 200m prsa obsadila ve finále „A“ 2.místo. Ve vyřazovacím sprintu na 50m prsa obsadila 3. příčku. Na 100m prsa zůstala těsně za stupni vítězů na 4.místě. Jakub Cibulka na 50m motýlek skončil také na „bramborové příčce“ a stejně tak doplavala i Eva Marciánová na 50m volný způsob a 100m motýlek. Ve finále „A“ obsadila Markéta Nováková 5.místa na 100m a 200m volný způsob. Ve finále „A“ se ještě umístila Kateřina Vorbergerová na 200m prsa na 5.místě a na poloviční trati skončila šestá. Na 50m volný způsob obsadila Julie Nekosová celkové 7.místo a na 100m volný způsob, 100m znak a 100m polohově startovala ve finále „B“. Výborně si vedli i naši další plavci, kteří se v open kategorii probojovali do „B“ finále. Hana Dočkalová (100P), Matyáš Gregor (200M), Veronika Hrabalová (100Z, 100VZ, 200Z), Lucie Kozičková (200Z), Michal Nekoksa (100Z), Lukáš Řehořek (100VZ, 100P, 100PZ) a Karel Vlk (100Z).

Celkově musíme první závod hodnotit velmi pozitivně. Celkem si vylepšili 35 osobních rekordů a u mnoha dalších se k nim velmi přiblížili. Julie Nekoksová navíc překonala oddílový rekord nejstaršího žactva na 50m volný způsob časem 0:27,68. Na začátek nové sezóny skvělé výsledky.