O uplynulém víkendu 15.-16.6. se konaly mistrovské soutěže žákovských kategorií. Dohromady náš klub reprezentovalo 14 plavců z 15 přijatých.
Největší zastoupení měl náš klub na 14letých ve Zlíně, kde plavalo hned 8 prostějovských plavců, což je nádherné číslo. Nejlépe ze všech našich plavců si vedla Julie Nekoksová, která vyplavala svoji první medaili na mistrovských závodech. Skončila na třetím místě v disciplíně 100 volným způsobem s časem 1:01,72. Tímto skvělým výkonem završila svoji fantastickou sezonu, kdy se dostala i do SCM 2. Zpět k závodům, na poloviční trati se umístila na pátém místě s časem 0:28,32 a v novém oddílovém rekordu. Další plavkyní s vysokým umístěním byla Kristýnka Piňosová, která na trati 200 P doplavala na 7. místě a časem 2:53,16 si vylepšila svůj osobní rekord. Těsně za ní doplavala na 10. místě na stejné disciplíně Ella Řihošková s časem 2:55,23 a za holkami pak ještě doplavala Kačka Vorbergerová s časem3:02,18 na 19. místě. V disciplíně 100 a 200 prsa jsme tak měli hned tři zástupkyně, které se svými soupeřkami nenechali zastrašit.  V disciplíně 100 motýlek odstartovala Veronika Loebe, která skončila s časem 1:19,59 na 31. místě. Na dvojnásobné trati pak Matyáš Gregor skončil 29. s časem 3:02,18. Další náš plavec Michal Nekoksa se dostal na 200 znakem, kde doplaval taktéž na 29. místě s časem 2:30,46 a v novém osobním rekordu na dlouhém bazénu. Poslední náš zástupce byl Adam Polanský, který odstartoval v 5 disciplínách, nejlépe dopadl na 100 volným způsobem s časem 1:00,74 a na 16. místě a taktéž v novém oddílovém rekordu 14letých. Vlivem předchozího zranění však bylo štěstí, že mohl na mistrovství republiky odcestovat a plavat. Trošku smolná pak byla štafeta na 4x50 VZ mix, která skončila těsně za stupněmi vítězů, tedy 4.Plavci si zaplavali i další mnohé osobáčky, více ve výsledkách níže.

Tři třináctiletí plavci nám pak odcestovali do Plzně, kde jeli vybojovat co nejlepší umístění a nové osobní rekordy. Nejlépe se umístil Ondřej Hrubý, který skončil 11. na 100 VZ - 1:03,71 a 10. na 50 VZ - 28.88. Šestnáctý skončil v disciplíně 100 Z - 1:15,36, 18.  na 200 Z - 2:42,71, ani děvčata se nechtěla od Ondry nechat zahanbit a zlepšovala své osobní rekordy a vylepšovala svá umístění. Adéla Macáková doplavala na 100 P 20. s časem 1:25,68 a 26. na 50 VZ za 30,68. A další naše plavkyně Veronika Kozičková skončila na 14. místě na 100 VZ s časem 1:05,92, kousek za limitem do SCM II. Na 200 PZ se jí zadařilo 25. s časem 2:45, 90. Celkově si zde naši plavci zlepšovali své osobní rekordy z 50metrového bazénu a dobře reprezentovali svůj klub a město. Jako třešnička na dortu jsou tři oddílové rekordy Ondry na 50, 100 a 200 VZ.

Poslední naše skupina se vydala do Nového Jičína, i když o jednoho člena méně z důvodů zranění. Dvanáctiletí plavci skvěle sekundovali svým starším spoluplavcům a odváželi si cenné zkušenosti z prvních mistrovských závodů, kde se poměřili s celou republikou. Albert Žilka skončil nejlépe 9. na 200 P s novým osobákem za 3:01,88, 10. na 200 VZ - 2:21,62, dvakrát 12. na 100 VZ -1:05,39, 1500 VZ - 20:11,00, 13. na 50 VZ - 0:30,06, 14. 400 VZ - 5:01,67. Lucie Marciánová se pak představila na motýlkových tratích, kde si zaplavala zase a znovu osobní rekordy a skončila dvakrát na dvacátém místě. 100 M - 1:21,50 a 200 M - 3:09,35. Na motýlkové stovce se ukázala ještě třetí naše plavkyně Monika Nováková s časem 1:27,36 skončila na 34. místě. V disciplíně 400 volným způsobem pak zaplavala v pěkném osobním rekordu o 13 sekund rychleji za 5:14,94 a vyplavala si tak konečné 19. místo. Ve štafetách se ještě představili Adéla Brabcová, Kristýna Polanská a Matěj Schenk. Nejlépe dopadla štafeta 4x50 PZ na 8. místě. K čemuž je ještě dobré poznamenat, že někteří naši plavci měli ve štafetách dost rychlé reakce a to pouze 0,05 a 0,09 setiny sekundy po dohmatu plavce odstartovali. Toto riziko se však také bohužel jednou nevyplatilo, když jsme měli odskok o -0,04 setiny sekundy rychlejší a byli jsme tedy diskvalifikování. Každopádně velmi parádní starty, kdy rozhodčí nevěřícně kroutily hlavou nad takovými reakcemi a štěstím.
Všem plavcům děkujeme za skvělou sezónu a předvedené výkony, které ještě byly vyšperkovány 5 oddílovými rekordy (3x Hrubý, 1x Nekoksová, 1x Polanský), potvrzeným limitem do SCM 2 (Nekoksová) a jedním startem, který byl těsně za limitem do SCM 2 (Verči Kozičkové na 100 VZ, pouze 0,6s). Vše zakončeno bronzovou medailí Julči Nekoksové.
Přejeme všem našim plavcům další podobné úspěchy a věřme, že se nadále budou takto zlepšovat.