VC OVA 2019Od pátku 3. května se naši plavci představili na 1.kole Českého poháru v ostravské padesátce na tradičním mítinku Velká cena Ostravy 2019. Celkem se na start postavilo deset prostějovských plavců.

Barbora Nedomová si v disciplínách 100 a 200 metrů prsa vyplavala finále A. V obou nakonec skončila těsně za medailí na čtvrtém místě. V padesátimetrovém prsařském sprintu postoupila do finále B a v něm jí patřila celková desátá příčka. Eva Marciánová postoupila v disciplíně 50m znak do finále A, kde v novém oddílovém rekordu 0:31,75 obsadila 6.místo. Ve finále B na 50m volný způsob skončila na 11.místě. Markéta Nováková si vyplavala „áčkové“ finále na 100m volný způsob, kde obsadila 7.místo. Přidala ještě finále B na 50m volný způsob (9.) a 100m znak (14.). Finálovou B účast si zajistil také Filip Švec na 50 a 100m prsa a Jakub Cibulka ve sprintech na 50m volný způsob a motýlek. Z našich mladých nadějí je nutno vyzdvihnout výkon Julie Nekoksové, která v disciplíně 100m volný způsob zaplavala výborný čas 1:02,35, kterým splnila limit do SCM.

Druhé kolo ČP, Velká cena Pardubic bude již za necelé dva týdny a naši plavci budou opět u toho.