liga Brno malyTento víkend hostila brněnská padesátka za Lužánkami finále MČR družstev, 1. a 2. ligu. Prostějovské plavkyně soupeřily o co nejlepší umístění v druholigové soutěži. A že se snažily s maximálním úsilím dokazuje i 15 překonaných osobních rekordů z 27 startů. V konečném účtování obsadily naše dívky 5.místo ziskem 266 bodů. Nutno také připomenout, že naše družstvo bylo druhým nejmladším týmem ve finálových soutěžích.

Stejně jako v semifinále dominovala ve svých disciplínách Markéta Nováková, která ze čtyř startů zvítězila třikrát (50, 100 a 200 volný způsob) a na 100 m znak obsadila 2. místo. Na znakové stovce přitop překonala i oddílový rekord staršího dorost a žen. Barbora Nedomová obsadila v prsařských disciplínách na 100 a 200 metrů čtvrtá místa. V krátké polohovce potom přidala pěkné body za páté místo. Také Eva Marciánová svými „osobáky“ na 100m znak a motýlek, ale i kraulovou stovkou přispěla pěkným přídělem bodů pro družstvo. Velmi je třeba pochválit zejména naše nejmladší plavkyně, pro které tento ročník „ligy“ byl velkou zkušeností a rozhodně se za své výkony nemohou stydět. Zejména Julie Nekoksová, která v kraulových sprintech zaplavala skvělé časy a porazila i mnohem starší plavkyně. Ty nejtěžší disciplíny 200m motýlek a 400m polohový závod se ctí zvládly naše úplně nejmladší plavkyně Lucie Reková, Veronika Kozičková a Kateřina Vorbergerová.

Také obě plavané štafety byly vynikající a oproti semifinále se výrazně zlepšily. Ve štafetě na 4x 100 polohově obsadily 3.místo a ve štafetě kraulové čtvrtou příčku.

Na závěr je třeba všem našim plavkyním poděkovat za skvělé výkony, reprezentaci oddílu i města a také jim popřát do dalších soutěží co nejlepší výkony, další zlepšení jejich osobních maxim, zejména směrem k letním, šampionátům ČR.