thn Nedomova ZMCR 2018Od čtvrtku 13.prosince se v plzeňském bazénu na Slovanech uskutečnilo čtyřdenní Zimní Mistrovství ČR dorostu a dospělých. Odcestovalo na něj sedm prostějovských plavců, kteří se v konkurenci nejlepších českých plavců neztratili.

Výborně si vedla mladší juniorka Barbora Nedomová, která v disciplíně 200m prsa vybojovala v juniorské kategorii bronzovou medaili výkonem 2:38,77 a postoupila do finále open, kde obsadila 9.místo. Na poloviční trati skončila těsně za medailí na 4. místě časem 1:13,54. Do finále open se také probojoval Jakub Cibulka. Ve finále na 100m motýlek v něm obsadil výborné 5.místo časem 0:54,36. Ve finále na 50m motýlek obsadil 6.místo časem 0:24,85 a na 100m polohový závod skončil osmý výkonem 0:57,80. Do semifinálových bojů, kde se plavalo o dorostenecké medaile zasáhla také Eva Marciánová. Páté místo jí patří v disciplíně na 50m znak (0:30,66), 7.místo obsadila na 50m motýlek (0:29,54) a osmou příčku v kraulovém sprintu na 50 metrů (0:27,55). Děvčata si také zaplavala dorosteneckou polohovou štafetu na 4 x 50 metrů (Hrabalová, Nedomová, Marciánová, Nováková), kde obsadila 9.místo výkonem 2:06,10.

Nutno také vyzvednout výborný výkon Lukáše Kousala, který byl delegován jako rozhodčí a v neděli řídil jako vrchní rozhodčí všechny ženské disciplíny.