PodoliOd pondělí 9.7.2018 se skupina prostějovských plavců připravovala na podolské padesátce na vrchol sezóny, národní šampionát dorostu a dospělých. Ve čtvrtek pak vše vypuklo a osm našich plavců bojovalo o co nejlepší umístění v české plavecké špičce.

Mezi dospělými si v motýlkářském sprintu na 50 metrů vybojoval postup do semifinále Jakub Cibulka výkonem 0:25,95. V semifinále se mu v osobním maximu 0:25,64 podařilo vyplavat finále, kde poté obsadil výkonem 0:25,76 výborné 7.místo. Na dvojnásobné trati se také probojoval do semifinále, kde časem 0:57,13 obsadil 11.místo a do finále nepostoupil.

V dorostenecké kategorii si nejlépe vedla Barbora Nedomová v prsařských disciplínách. V její nejsilnější 200m prsa obsadila výkonem 2:43,91 bramborové 4.místo a o pouhou jednu setinu se nedostala do finále OPEN a skončila mezi ženami na 9.místě. Na poloviční 100metrové trati se výkonem 1:16,92 dostala do semifinále, kde obsadila v dorostu 6.místo a v prsařském sprintu na 50m jí patří osmá příčka za výkon 0:35,41. Do semifinále se také probojovala Eva Marciánová, která se v disciplíně 50m volný způsob kvalifikovala výkonem 0:28,04. V semifinále pak obsadila 7.místo za čas 0:28,27. Také v motýlkovém sprintu na 50 metrů se výkonem 0:30,01 probojovala do semifinále ve kterém obsadila časem 0:30,56 8.místo.

V této sezóně se nám podařilo postavit také dorostenecké štafety dívek. Štafeta na 4x100 metrů volným způsobem ve složení, Markéta Nováková, Barbora Nedomová, Eva Marciánová a Veronika Hrabalová osadila výkonem 4:13,94 celkově 7.místo. V polohové štafetě na 4x100 metů ve stejném složení skončily děvčata časem 4:50,72 na 8.místě.

Štafeta žen na 4x100 metrů ve složení Kadlecová, Hrabalová, Marciánová a Nováková obsadila výkonem 4:13,94 osmou příčku. Obsadili jsme také populární mixové štafety. Štafeta na 4x 100 polohově ve složení Řehořek, Nedomová, Cibulka a Nováková skončila na 9.místě časem 4:23,61. V mixové kraulové štafetě nakonec nestartoval Jakub Cibulka, který si natáhnul rameno. Nakonec štafeta startovala ve složení Nováková, Švec, Kadlecová a Řehořek a výkonem 4:01,83 obsadila 15.místo.