V sobotu 27.ledna 2018 se na prostějovské pětadvacítce uskutečnilo 1.kolo Mistrovství ČR družstev. Startovala dvě družstva našich plavců, chlapci i děvčata Vzhledem k tomu, že je úplný začátek jarní sezony, nebyly výsledky našich sportovců vůbec špatné. Celkově skončilo družstvo chlapců na třetím místě součtem 12454 bodů a děvčata obsadila také 3.místo součtem 11694 bodů.

Jakub Cibulka ze čtyř startů zvítězil třikrát v disciplínách 100 a 200 motýlek a 1500 volný způsob. Bronz bral na 200 volný způsob. První místo obsadila Barbora Nedomová na 200 prsa. Na 400 polohový závod skončila druhá a na poloviční trati třetí. Posledním, který z našich borců zvítězil byl Lukáš Řehořek v disciplíně 100 znak. Dvě stříbra bral na polohovkových tratích a bronz na 200 znak. O medailové příčky se ještě postarali Filip Švec, Eva Marciánová a Lucie Řehořková. Také ve štafetových soutěžích obsadili chlapci dvakrát druhé a děvčata třetí místa.