Od čtvrtku 23.11.2017 do neděle 26.11.2017 se v plzeňském naženu na Slovanech uskutečnilo Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých pro rok 2017. Na tuto vrcholnou soutěž se kvalifikovalo celkem šest prostějovských plavců. Byl to také jediný kvalifikační závod na Mistrovství Evropy v Dánsku a tak byla konkurence velmi nabitá. Probojovat se do semifinálových a finálových bojů znamenalo zaplavat velice kvalitní výkon.
Tři semifinálové starty měl Jakub Cibulka. V semifinále na 50m znak dohmátl časem 0:26,71 a obsadil celkové 12.místo. V disciplíně 50m motýlek výkonem 0:24,97 skončil desátý. V semifinále na 100m motýlek postoupil do finále časem 0:54,11. Ve finále měl ale velkou smůlu, když se na třetí pětadvacítce nadechl vody a nedoplaval. Pro dorostence bylo semifinále zároveň finálem dorostu. Eva Marciánová hned třikrát bojovala mezi nejlepšími dorostenkami. Na 50m volný způsob obsadila 5.místo výkonem 0:27,16, na 50m znak skončila šestá časem 0:30,51 a na trati 50m motýlek obsadila 9.místo, když dohmátla časem 0:30,14. Ve finále dorostu startoval také Lukáš Řehořek v disciplíně 50m prsa, kde obsadil 10.místo. Barbora Nedomová je prvním rokem dorostenka a hned se probojovala do semifinále na 100m prsa a výborným osobákem 1:16,80 obsadila mezi ženami 25.místo a jako dorostenka byla šestnáctá. Na dvojnásobné trati však zazářila ještě více. V kategorii dorostu obsadila v obrovském osobním rekordu 2:41,45 celkové 6.místo a mezi ženami skončila na 14.místě.