V domácím bazénu si osmičlenná výprava vylepšovala své osobáky, co hrdlo ráčilo. Očividně jim domácí bazén a publikum svědčí. Do závodů dali vše co mohli a to se jim vyplatilo. Téměř všechny starty zaplavaly v nových osobních rekordech a často se umisťovali v nejlepší desítce plavců. Mezi nejlepší patřili: Ondřej Hrubý, Adélka Macáková, Adam Rýdl, Franta Pytlík, Verča Kozičková, těsně za nimi končily Natálka Zapletalová, Kristýnka Pařilová, Barča Opavská. Ondřej nejlépe skončil v disciplíně 50m volným způsobem na 4. místě a 3x na pátém místě. Nejlepší osobní rekord měl v disciplíně 200m znakem a to o 14,35 setin sekundy. Verča se činila hlavně ve znakových tratích,
kde si na 100m zlepšila osobní rekord o 3,13 setin sekundy a skončila 12., na dvojnásobné trati dopadla 15. se zlepšením o 4,2 desetin sekundy. Adélka si na trati 800m volným způsobem vylepšila osobák z Kroměříže o 26,4 desetin sekundy a skončila na pěkném 6. místě, stejně jako na 100m prsa, kde si dala osobák o 3,2 sekundy. Barča si zlepšila výrazně hned dvě tratě, a to 800m VZ o 6,13 setin sekundy a skončila desátá, a poté na 200m Z doplavala na devátém místě se zlepšením o 9 sekund. Stejně jako Verči se nejlépe na znakových tratích dařilo i Frantovi, který se zde nejvíce zlepšil na znakové stovce o 1,46 setin sekundy a skončil třináctý. Velkým překvapením byl Adam na 200 polohovým závodem, kde skončil pátý, se zlepšením o necelých 4,5 desetin sekundy. Kristýnka na svém jediném startu na 50m VZ zlepšila svůj osobák o 0,7 desetin a skončila 30. Natálka jela 200m VZ téměř ve svém osobáku a skončila 22.
"Předvedené výkony mě velmi potěšily, rychlostně a technicky jsou naše děti vyzbrojeny dobře. Stále je zde sice prostor ke zlepšení, a i přes menší obavy do toho šli a vše se jim vrátilo plnými hrstmi. Už nyní se mnohé děti objevují ve špičce na Moravě, a já věřím, že zde vydrží ještě dlouho a budou se nadále zlepšovat. Z mého pohledu tedy velmi vydařené závody a vrchol sezóny, na který se připravovali ne půl roku, ale celý rok už od září." sdělil jejich trenér Lukáš Kousal.