lmcr 2015 clankyPoslední den plavecké mezinárodního šampionátu v Praze začalo ranními rozplavbami, ve kterých startovali již jen dva naši plavci. Díky extrémnímu počasí a nevolnosti jsme museli ze svého startu na 100m volný způsob odhlásit Kateřinu Kadlecovou, která skončila v nemocnici, kde musela být ošetřena. V disciplíně 50m motýlek doplavala Kateřina Praskačová výkonem 0:30,38 na 20.místě a do semifinále nepostoupila. Jakub Cibulka ve stejné disciplíně skončil časem 0:26,48 na 18.místě, ale po odhláškách se nakonec do semifinále kvalifikoval. Po dvouhodinovém odpočinku Jakub startoval i v disciplíně 100m znak, kde výkonem 1:03,44 obsadil 12.místo a postoupil do finále „B“. Po této disciplíně za krátkou chvíli následovalo semifinále na 50m motýlek, kde se již Kubovi nepodařilo zopakovat výkon z rozplaveb a časem 0:56,82 obsadil celkové 16.místo. Vzhledem k podmínkám náročnosti soutěže a opravdu velké únavě jsme Jakuba nakonec z Finále „B“ na 100m znak odhlásili.
Mezinárodní mistrovství bylo opravdu velmi silně obsazeno, jak domácími, tak zahraničními plavci a v kombinaci s extrémními teplotami, bylo velmi vysilující. Přesto jsme podali velmi dobré vákony a určitě jsme se mezi naší elitou neztratili.