V sobotu 25.3.2016 se v olomoucké padesátce uskutečnil tradiční plavecký mítink „Velká cena Olomouce 2017“. Na startu se představilo 23 prostějovských plavců.
V hlavním závodě na 200m polohový závod postoupil z rozplaveb Jakub Cibulka jako druhý do odpoledního finále. V něm potom obsadil výkonem 2:11,17 celkové 3.místo. Bronzovou pozici také obsadil v disciplíně 100m motýlek časem 0:57,72. Na trati 50m volný způsob si stříbrnou medaili vyplavala výkonem 0:28,15 Kateřina Kadlecová. Další bronz pro naše barvy vybojovala Eva Marciánová v disciplíně 50m znak časem 0:32,93. Také ostatní, zejména však mladí plavci se snažili a zaplavali si hodně osobních rekordů na 50-ti metrovém bazénu. Mezi nejlepší patnáctku se probojovali Veronika Hrabalová, Barbora Nedomová, Lukáš Řehořek a Filip Švec.