TJ Prostějov, z.s

oddíl plavání

Uplynulý víkend se uskutečnily Letní mistrovství ČR žactva. Do soutěží se kvalifikovalo celkem devět prostějovských plavců. Starší žáci soutěžili v brněnské padesátce za Lužánkami. Lukáš Řehořek si vybojoval dvě stříbrné medaile na 100 a 200 metrů prsa. Čtvrté místo mu patřilo na 200m polohový závod. Eva Marciánová vystoupila na bronzový stupínek v kraulovém sprintu na 50 metrů. Štafeta děvčat na 4x 50 metrů volný způsob ve složení Mazalová, Smékalová, Nováková a Marciánová v dramatickém finiši doplavaly na vynikajícím druhém místě a získaly stříbrné medaile. Markéta Nováková se letos také výrazně posunula v pořadí. V disciplíně 100m volný způsob obsadila 5.místo a na dvojnásobné trati 6.místo. Stejně tak si polepšil i Filip Švec, který na prsařských tratích obsadil 7. a 8.místo.
Ve Zlíně pak startovali mladší žáci a kvalifikovala se na tento šampionát dvojice plavců. Lucie Řehořková skončila v první dvacítce v disciplínách 50 a 100m volný způsob. Ondřej Spáčil si v maratonu na 1500m volný způsob výrazně vylepšil „osobák“ a obsadil 20..místo.