thn MCNJ 2016Uplynulý víkend se Novém Jičíně uskutečnil 40.ročník Malé ceny Nového Jičína a Ceny Moravské brány. Mítinku se zúčastnilo osmnáct prostějovských plavců.
Nejlépe si vedl Jakub Cibulka, který v disciplíně 100m motýlek zvítězil výkonem 0:58,19 a na dvojnásobné trati obsadil bronzovou příčku časem 2:14,83. Probojoval se také do finále disciplín 50m prsa a 50m motýlek, kde zůstal těsně za medailemi. Do semifinále na 50m znak se také probojovala Eva Marciánová, kde výkonem 0:31,99 zůstala jen těsně za branami finále. Další semifinále vyplaval Lukáš Řehořek v disciplíně 50m prsa a Kateřina Kadlecová na 50m volný způsob. Oba obsadili shodně 11.místo a do finále nepostoupili.
Je však potřeba pochválit všechny naše plavce, kteří podali velmi dobré výkony a v mnoha případech si vylepšili svá osobní maxima.