Na první kolo Českého poháru v Hradci Králové, které se konalo 14.-15.3.2015 se kvalifikovalo šest prostějovských plavců. Díky nemocem ale odcestovali pouze čtyři naši závodníci a mezi nimi byli někteří těsně po nemoci. Navíc to byla první možnost otestovat si 50-ti metrový bazén, na kterém se budou konat letní mistrovské soutěže. Míting byl ale velmi silně obsazen i zahraničními plavci z Polska, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Španělska a Egypta. Jakub Cibulka se nedostal do finále na 50m znak o 27 setin vteřiny a obsadil 11.místo. Na úvod sezony zaplaval velmi dobře ještě žák Lukáš Řehořek, který na všech svých pěti startech vytvořil nové oddílové rekordy. Na 50m prsa dokonce mezi muži obsadil celkové 18.místo. Dalším závodem Českého poháru, na kterém se naši plavci představí, bude v dubnu Velká cena Ostravy.