461591554 1087944606667917 4360222521931822870 nOproti velkému počtu závodníků ve Znojmě se dvojice Zapletalová – Skýpala mohla zdát jako velmi nenápadná. Ve stejný den jako družstvo „B“ ve Znojmě však tito dva plavci nejvýkonnějšího družstva „A“ zaskórovali též. Na Velké ceně Kopřivnice v plavání, která se konala 27. a 28. září předvedli skvělé výkony zejména na dlouhých tratích, tedy 800 a 1500 volným způsobem. V obou zmíněných disciplínách získali oba prostějovští plavci bronz.

Natálie Zapletalová získala třetí místo na 1500 volný způsob se sedmisekundovou ztrátou na ostravskou plavkyni na druhém místě. Natálčin výsledný čas byl 18:42,57. Mezičas na 800 metrech měla za 9:56 a tento čas ještě posunula trochu níž právě na disciplíně 800 volný způsob, kterou dokončila ve výsledném čase 9:53,12. Ztráta na ostravskou Anetu Štěpánovou činila jedenáct sekund, a to stačilo na třetí místo. Povedenou disciplínou byla pro Natku taky 400 volný způsob, zde skončila pátá s časem 4:45,99.

Shodně úspěšný byl na dlouhých tratích i Oto Skýpala. První třetí místo si vyplaval na 1500 volný způsob v čase 19:11,91. Zde byl odstup za rychlejšími plavci znatelnější a vítěz dokončil svou trať s náskokem 1:44 od Oty. Jeho mezičas na 800 metrů 10:13 si pak Oťas vylepšil na 800 volný způsob na hodnotu 9:55,14 a to mu stačilo na třetí místo. Na osmé místo se pak ještě probojoval na 200 volný způsob s časem 2:11,85.

Gratulujeme těmto dvěma závodníkům k úspěchům. Za reprezentaci města a plaveckého oddílu TJ Prostějov jim děkujeme. Ať to plave i dál a na shledanou u dalších závodů.