Ve dnech 24.5–26.5. se na pražském bazénu v Podolí konala nejvyšší soutěž pro juniorskou kategorii, a to Letní mistrovství České republiky v plavání. Čtyři ženy a sedm mužů z plaveckého oddílu TJ Prostějov se na padesátimetrovém bazénu pod dohledem trenérů Lukáše Kousala a Lucie Žilkové utkali s ostatními plavci o co nejlepší umístění a mnozí z nich si svými výkony dokonce zajistili účast ve finále. Shrnutí těch nejlepších výkonů si nyní můžete prohlédnout v tomto přehledu.
Šest účastí v „A“ finále a jedno „B“ finále. To je bilance prostějovských plavců, kteří i mimo finále plavali v rámci svých osobních rekordů a potvrdili tak svou kvalifikační formu. I co do počtu je účast na MČR pozitivní zprávou. Mezi ty nejúspěšnější prostějováky se zařadil Václav Sýkora v disciplíně 200 motýlek. Svým časem 2:17,22 postoupil do finále „B“ kde zaplaval čas podobný čas a to 2:17,86 a obsadil tak osmé místo. Druhým finalistou mezi muži byl Jiří Kühr v disciplíně 200 prsa a získal zde šesté místo. Jeho výsledný čas byl 2:35,13; tedy ještě o dvě sekundy rychlejší než v rozplavbách.
Ženy zaznamenaly také hned několik finálových výstupů. Michaela Vorbergerová získala sedmé místo na 100 motýlek a druhá šťastná sedmička v celkovém pořadí jí patřila i na 200 motýlek. Stovku se jí podařilo zajet za 1:09,31; zatímco 200 motýlek zvládla v čase 2:36,95. Úspěšná v honu za finálovými disciplínami byla také Adéla Sovová. Jednalo se o jí tolik blízké znakové disciplíny. Ve finále se objevila jak na 50, 100 tak i 200 znak. Padesátku zajela v čase 31,95 a skončila pátá. Stovka znakem jí pak vynesla sedmé místo v čase 1:11,05. Dvě stě metrů znakem pak Áďa zvládla za 2:35,27 a s tímto časem skončila osmá.
Gratulace patří jak finalistům, tak i ostatním účastníkům mistrovství: Natálii Zapletalové, Oto Skýpalovi, Martinovi Skýpalovi, Veronice Kozičkové, Lukášovi Julínkovi, Ondřeji Hrubému a Danielovi Balákovi. Jejich výkony ukázaly že se mezi českými plavci neztratí a samotná účast na této soutěži je pro ně znamením, že odvádí kvalitní práci. Léto už je nyní za rohem a mnozí z nich se tak pomalu mohou uchylovat k odpočinku a vyplavat se přes prázdniny. Zanedlouho je ale celý koloběh čeká znovu, zimní sezóna na sebe nenechá dlouho čekat. To ale předbíháme, všem ještě jednou gratulace a krásné prázdniny!