TJ Prostějov, z.s

oddíl plavání

S příchodem zimy přišel čas také na Zimní poháry ČR 10 a 11letých pro oblast Morava, na těchto závodech, konajících se v Prostějově a Karviné vyrazilo celkově 12 plavců a plavkyň. Půlka odjela do Karviné na Zimní pohár desetiletých a ti starší zůstali na bazéně v Prostějově. Svými kvalitními výkony si vyplavali nejeden osobní rekord. Zároveň také v často velmi těsné konkurenci získali dohromady 5 medailí a byl překonán jeden oddílový rekord.
 
Zimní pohár ČR desetiletých – Morava se nesl pro TJ Prostějov v duchu konstantního zlepšování, kdy už na úvodní disciplíně 100 znak zaplavala Nela Richter čas 1:40,20 a zlepšila tak svůj dosavadní čas o necelých 7 sekund. Zlepšení zaznamenal také Patrik Martinek na stejné trati v podání chlapců, jeho nový osobní rekord 1:26,78 stačil na hezké páté místo, a to bylo zároveň jeho „nejhorším“ umístěním v celém závodu spolu s 5. místem na 100 volným způsobem. V dalších disciplínách pak v žebříčku pořadí stoupal jen nahoru, když zaplaval 100 metrů motýlkem za 1:40,03. Tento čas jej vynesl na 4. místo. Své výsledky pak korunoval trojicí třetích míst, a to na 200 polohový závod (3:12,14), silně zaplaval též ve svých oblíbených disciplínách 50 a 100 prsa, v obou dosáhl drobného zlepšení a k polohovému bronzu tím doplnil dva prsové. Prsové disciplíny se zadařily i Matyášovi Zemánkovi.
Ten na 50 prsa zlepšil svůj čas o víc jak 4 sekundy (54,68) a na dvojnásobně dlouhé trati plaval stejným způsobem o pět sekund rychleji (1:57,82) než byl jeho přihlášený čas. Byť tento výkon nestačil na zisk medaile, Matymu patří velká pochvala za solidní zlepšení i na takto náročných závodech. V kraulových disciplínách to rozjeli rychle jak kluci, tak i holky. Kateřina Škurková zlepšovala své časy na většině přihlášených disciplín, nejvíc pak v 100 a 200 volný způsob, kde zaznamenala zlepšení o čtyři sekundy na stovce (1:31,00). Disciplína 200 volný způsob (VZ) pro ni znamenala větší výzvu, ale i přes zvýšenou náročnost této trati zde vylepšila svůj rekord na 3:19,80, tedy o deset sekund. Pochvala náleží, jak jí, tak také Adamovi Vojáčkovi. Ten totiž ve stejných disciplínách zaznamenal jedno zlepšení za druhým, 50 VZ o sekundu, 100 VZ stejně tak a 200 VZ rovnou o 7 sekund (50 VZ 38,10; 100 VZ 1:30,26; 200 VZ 3:19,12). Na motýlkové padesátce se zadařilo Albertovi Zelenskému, časem 48,12 si vyplaval hezké desáté místo v celkovém pořadí. Berťa zároveň zaznamenal nejlepší procentuální zlepšení prostějovské výpravy v Karviné, když si vylepšil 50 prsa o čtyři sekundy na 54,68.
Pohled na průběh a výsledky Zimního poháru ČR jedenáctiletých – Morava je také poměrně potěšující. Byť se plavcům na tomto závodě nedařilo zlepšovat časy v tak velké míře jako jejich kolegům v Karviné, plavali i tak velmi dobře a většinou na úrovni svého rekordu. Velmi často se ale objevovala zlepšení a tím procentuálně největším byl výkon Elen Hlochové na 50 motýlkem kde se zlepšila hned o 12 sekund (51,95) a zaznamenala tak nejlepší zlepšení celého závodu. Elenka se zlepšila také na 200 volným způsobem o deset sekund s časem 3:06,52. Na volném způsobu se dařilo i Rozárii Špačkové, její časy 36,19 na 50 VZ a 1:21,84 na 100 VZ se pohybovaly okolo jejích osobních rekordů. Nejlepší umístění si však zařídila na 100 znak. V úvodní disciplíně se s časem 1:26,07 umístila na dvanáctém místě. Na zádech se dobře plavalo i Tereze Burgetové. Na stovce ale i dvoustovce si Terezka potvrdila svoje osobní rekordy, její umístění na 100 znak 24. a na 200 znak 18. jsou též hezkými výsledky. Náročný závod měl Jiří Šustr, kterému příliš nevyhovovalo sestavení disciplín a musel si sáhnout velmi hluboko aby posbíral zbytky sil hlavně na odpolední disciplíny. Pohledem na jeho časy ale jde vidět, že se Jirka snažil. Dopoledne pro něj bylo úspěšné, 100 polohový závod za 1:35,34; 100 znak za 1:33,41 a jeho nejlepším umístěním na těchto závodech bylo 6. místo na 50 volny, kde zaplaval za 33,00. V této disciplíně zaplaval dobře i Jakub Křížek, svým precizním dohmatem zaznamenal také hezky zaokrouhlený čas 38,00. Ten zároveň pro Kubu znamenal drobné zlepšení jeho maximálního výkonu na tuto trať. Nejúspěšnější plavkyní naší výpravy ovšem byla Veronika Vorbergerová. Svůj den odstartovala šestisekundovým zlepšením na 200 prsa (3:20,91), zlepšila se také na 100 polohový závod kde se umístila 7. (1:23,29), síly jí vydržely až do konce dne a na 200 PZ zaplavala za 2:58,43, což stačilo na 5. místo. Nejlepší však Verča byla ve svých oblíbených motýlkových disciplínách. Na 50 motýlek se zlepšila o dvě sekundy a velmi těsným dohmatem překonala veškerou konkurenci v čase 33,85, který jí vysloužil 1. místo a znamenal také posun oddílového rekordu o dvě setiny. Druhé zlato zacinkalo na 100 motýlek, tady Verča svou konkurenci nechala daleko za sebou, a s náskokem tří sekund zvítězila v čase 1:17,71.
Všem plavcům za jejich výkony náleží velká gratulace a pochvala za dobře odvedenou práci a často těžce vydřené časy. Jen tak dál holky a kluci! Z obou závodů si náš oddíl odváží jen dvě diskvalifikace a vysoký počet zlepšených časů, i to svědčí o kvalitní přípravě napříč sezónami, za niž patří dík trenérům a také rodičům, kteří jim poskytují zázemí pro neustálý pokrok. Díky směřují také k organizátorům a sborům rozhodčích, které odvedly dobrou práci v přípravě a pořádání závodů. I díky nim mohly naše děti předvést své vrcholné výkony na závěr sezóny ve své plné kráse. 
 
 

Přihláška PoPro

prihlaska

Fotogalerie a videa

Partneři

Plavecký oddíl TJ Prostějov, z.s. podporuje:

logo msmt

CSPS logo RGB BOTTOM CZ

Statutární město Prostějov

Mestskyznak PV Color

Olomoucký kraj

znak OLK

 

logo Arena Jech small

 

Futures

Born to swim

 Koutny

 

MB

 

qr popro 1024

 

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Chcete-li se dozvědět více o použitých souborech cookie a jak je smazat, podívejte se na naše privacy policy.

  Souhlasím s cookies z tohoto webu.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk