IMG 0616Uplynulý víkend se třináct prostějovských plavců postavilo na start 1.kola Českého poháru, kterým byl mítink Velká cena Ostravy 2023. Nejlépe z našich plavců si vedla Barbora Nedomová, která se třikrát probojovala do finálových bojů. V napínavé koncovce finále na 100m prsa se jí podařilo dohmátnout na druhém místě. Na dvojnásobné trati získala 5.místo a v disciplíně 50m motýlek skončila sedmá. Těsně za medailí zůstala na 4. místě v disciplíně 200m motýlek. Ve finále „B“ nakonec skončila na celkovém 11.místě. Václav Sýkora ve finále na 200m obsadil pěkné 5.místo. Dvě finále „B“ si vyplavala Adéla Sovová. Na 100m znak obsadila 10.místo a na 50m znak obsadila celkové 15.místo. V disciplíně 200m znak zaplavala nový oddílový rekord a skončila těsně za finále na 9.místě. Do finále „B“ se ještě podíval Martin Skýpala na 100m prsa, kde obsadil 16.místo. Pochválit je třeba i ostatní plavce. V prvním velkém závodu tohoto roku si překonali celkem 23 osobních rekordů a všichni se již těší na další mítink, kterým bude v květnu Velká cena Pardubic.