TJ Prostějov, z.s

oddíl plavání

thn ZMCR 2015 PlzenOd čtvrtku 10.12. do neděle 13.12. probíhalo v Plzni Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých za účasti kompletní plavecké špičky. Zúčastnilo se ho sedm prostějovských plavců.

Výbornými výkony se blýskl Jakub Cibulka. Šesté místo obsadil v open finále v disciplíně 100m motýlek časem 0:55,29. Sedmou příčku obsadil v dalším open finále na 50m znak výkonem 0:26,39 a vytvořil i nový oddílový rekord. Těsně za branami finále zůstal na 9.místě v disciplíně 100m polohový závod (0:57,52) a 100m znak (0:57,93). Do dorosteneckého finále „B“ se z rozplaveb probojoval Adam Cimrmann v disciplíně 200m prsa a časem 2:30,76 v něm obsadil 8.místo. Také ostatní plavali výborně, o čem svědčí velké množství zaplavaných osobních rekordů. Poprvé se na národním šampionátu plavaly mixové štafety. V kraulové štafetě na 4x 50 metrů obsadilo naše kvarteto ve složení Řehořek, Cibulka, Marciánová a Kadlecová výkonem 1:45,29 celkové 14.místo. Ve štafetě polohové naši plavci plavali také velmi dobře, avšak v cíli byli diskvalifikováni za předčasný odskok a tak přišli o další pěkné umístění. Všem plavcům je potřeba poděkovat za kvalitní výkony a popřát jim do nového roku 2016 hodně zdraví a mnoho kvalitních výkonů.