V havířovském bazénu se o poslední zářijové sobotě konala VII. Havířovská cena, kde se premiérově představili i naši plavci, bohužel vlivem velkého počtu přihlášek, se muselo hodně omezovat, a tak do Havířova vyrazilo pouze 5 našich plavců. Ve své kategorii mladších však zanechali výraznou stopu. Na medaile se podívali hned dva naši plavci, téměř pokaždé když odstartovali. Dan Balák skončil na 1. místě na 50m motýlkem s časem 41,19, poté hned 2x 3. na 100 volným způsobem s časem 1:23,25 a 50 volným způsobem za 37,37. O jednu medaili více si pak odvezla Míša Vorbergerová, která skončila 2x 1. na 50 motýlkem za čas 39,56 a 50 prsama kde zaplavala za 45,34. Poté skončila 2x3 na 100 volným způsobem s časem 1:21,27 a na poloviční trati s časem 37,27. Skvěle plavala i Nikča Korčáková, která však byla v kategorii s o rok staršími plavci, přesto však skončila 5. na 50 motýlkem a 7. na 50 volným způsobem. Hezké osobáčky si zaplaval Jan Marek a umístil se 5. ne 50 znakem a 9. na 50 prsama. Mezi holkami se na 6. místě umístila Karola Smejkalová v disciplíně 50 prsa. Závody nám tak posloužili jako kontrola zlepšení techniky, na které od začátku školního roku pracujeme, i přesto se povedlo 11 osobních rekordů a 7 medailí, což jsme při odjezdu ani nepředpokládali. Malou perličkou bylo, že medaile a diplomy dětem předával bývalý trenér Lukáše Kousala, což děti celkem překvapilo. Děkujeme všem závodníkům za skvělé výkony a medailová umístění.