VC PA 2019Od pátku 17.5. do neděle 19.5.2019 se v Pardubicích uskutečnilo 2.kolo Českého poháru „Velká cena Pardubic 2019“. Desítka prostějovských plavců se představila ve velmi kvalitně obsazeném závodu, který byl zároveň nominací na Mistrovství světa v jihokorejském Gwangju.

Do finále „A“ se probojovala v disciplíně 200m prsa Barbora Nedomová a výkonem 2:46,36 obsadila velmi pěkné 7.místo. Na poloviční stometrové trati doplavala ve finále „B“ jako prví a časem 1:16,97 skončila na 9.místě. Do finále „B“ na 50m znak postoupila Eva Marciánová. Dohmátla v cíli jako druhá v novém oddílovém rekordu 0:31,49 a obsadila desátou příčku. Jakub Cibulka na 100m motýlek postoupil výkonem 0:58,40 do „béčkového“ finále. V něm svůj čas vylepšil na 0:57,83 a obsadil celkové 14.místo. Finále „B“ si vyplavala na 100m volný způsob časem 0:59,98 Markéta Nováková. Ve finále lehce zaostala za svým výkonem z rozplaveb a výkonem 1:00,24 skončila na 14.místě. Velmi kvalitní výkon podala také naše nejmladší plavkyně na tomto mítinku Julie Nekoksová, který zaplavala na 50m volný způsob výkon 0:28,21 a obsadila 26.místo (154 plavkyň). Na dvojnásobné trati výkonem 1:01,73 skončila na 23.místě (119 plavkyň). Osobní maxima si zaplavali také naši chlapci Matěj Hoždora, Adam Polanský a Filip Švec.

Posledním závodem, kde si mohou naši plavci vylepšit své kvalifikační časy na letní šampionát je Sdružený oblastní přebor, který se uskuteční již tuto sobotu ve zlínské padesátce.