thn VC Pardubice 2018Uplynulý víkend se v pardubické padesátce uskutečnilo 2.kolo Českého poháru Arena Cup mítinkem Velká cena Pardubic 2018. Velmi silně osazený závod byl také kvalifikační na Mistrovství Evropy v Glasgow. Na start se postavila osmička prostějovských plavců, která se snažila vylepšit si kvalifikační časy na letní národní šampionát v Praze.

Barbora Nedomová se třikrát probojovala do finálových bojů. V rozplavbách si vyplavala účast ve finále „A“ na 200m prsa a skončila na osmém místě. Ve finále „B“ startovala na 50m a 100m prsa. Ve finále „B“ startoval také Jakub Cibulka v disciplíně 50m znak. Velmi dobře si vedli naši plavci. Také v mixové štafetě na 4x 50m volným způsobem ve složení Nováková, Cibulka, Švec a Marciánová obsadili skvělé 8.místo z 24 štafet. Důležité však bylo deset zlepšených osobních rekordů. Další kolo Českého poháru bude pokračovat za necelé tři týdny v Ústí nad Labem a tam naši plavci opět budou u toho.