A ještě jedna skupina o víkendu 2.12 vyjela na sever Moravy. Devítičlenná skupina desetiletých zástupců našeho klubu se vydala do Karviné na Pohár 10letého žactva. Zde se porvali o co nejlepší umístění a výsledky mezi svými vrstevníky na Moravě. Výsledkem je po jedné stříbrné a bronzové medaili.
První naší závodnicí byla Viktorka Drobilová. Ta se ukázala v prsových disciplínách. 50 metrů prsama odplavala ve svém novém osobním rekordu za 51,48, přesně o půl vteřiny a skončila 32. Na stometrové trati zlepšila svůj osobní rekord o 2 vteřinky a s časem 1:52,89 skončila 35. Přičemž do disciplíny nastupovala jako první náhradník, takže velice krásný posun.
Dalšími osobními rekordy se blýskla Lucka Marciánová. Ta na padesátce prsama zlepšila svůj osobák o 2 vteřinky na 50,70 a skončila 31. Na 100 metrů polohovým závodem se zlepšila dokonce o 3 vteřinky a skončila na 32. místě. Na stovce kraulem přidala další osobáček o 2 vteřinky a za 1:25,21 se umístila na 27. místě. V padesátce motýlkem skončila těsně za osobákem a na 23. místě. Ve své nejdelší trati 400 volným způsobem se Lucka zlepšila hned o 18 sekund a s časem 6:27,18 dopadla na skvělé 9. místo.
Tomášovi Markovi se v těžké konkurenci dařilo částečně vylepšit svoje osobáky, ale i tak předvedl velmi kvalitní výkony. Na 100 znakem se zlepšil o tři vteřiny na 1:40,61 a skončil 37. Na jeho velmi silné trati padesát prsa skončil na 16. místě s malou ztrátou na svůj osobní rekord s časem 48,91. Stejně tak na 400 volným způsobem zaostal za svým rekordem, ale i tak vyplaval dobré 16. místo s časem 6:57,05. Na prsové stovce přidal další osobák a jeho novým osobákem je tak čas 1:46,96 se zlepšením o více jak jednu sekundu a 17. umístěním. V motýlkové padesátce skončil na pěkném 19. místě s malinkým zaostáním za osobáčkem a časem 47,32.  Na posledním svém startu na 200 volným způsobem se zlepšil o jednu vteřinku a vyplaval si krásné 22. místo s časem 3:18,13.
Po Tomovi se v karvinském bazénu představil Andělka Müllerová, ta si vedla nadmíru dobře, i když bojovala i sama se sebou a vlastním nachlazením. Přesto se hned třikrát dostala do první desítky a nebýt nemocná, určitě by dosáhla ještě výše. Na stovce znakem skončila na 6. místě, na 50 znakem na 5. místě a na 50 motýlkem byla 8. V padesátce kraulem 16. místo, na dvoustovce dokonce 12. a na poloviční distanci 19. Mírně zaostala za svými osobáčky, které navíc měla i často jen týden staré. Chuť si pak zpravila ve štafetě, kde spolu s dalšími brala bronzovou medaili.
Skokankou podzimu můžeme jasně nazvat Monču Novákovou, která se během posledních měsíců výrazně zlepšila, a ještě v tom pokračovala i v Karviné. Na padesátce kraulem sice ještě týden starý osobáček odolal a Monča zaplavala „jen“ za 36,74 a skončila 20., ale dál už její osobáky padaly jako listí ze stromu. V polohové stovce hned o 5 vteřin a s časem 1:30,61 skončila na skvělém 12. místě. Na kraulové dvoustovce pokračovala s osobním rekordem o 13 vteřin a krásným desátým místem s časem 2:57,57. Na poloviční trati si střihla osobák o 4 vteřinky za 1:23,86 a 22. místem. Na znaku se v padesáti metrové distanci zlepšila o 0,3 desetiny sekundy a za 43,30 skončila na 18. místě. A v poslední disciplíně 50 metrů motýlkem si udělala osobáček o jednu vteřinu na 44,65 a skončila na pěkném 15. místě.
Ještě z přípravky si vyplaval účast na pohárech Jakub Polcr, ten si zaplaval na 50 prsama osobák o 2 vteřinky a s časem 51,40 skončil na 20. místě. Na o polovinu delší trati si s časem 1:53,21 a zlepšením o 5 vteřin vyplaval 22. místo. Na znakové padesátce se dostal pod 50 sekunda s časem 49,91 skončil 37. V silné konkurenci, která už na Pohárech poslední roky je, bylo velmi těžké se dostat do Karviné i dětem z oddílu, Kuba to však zvládl na jedničku i z přípravky.
Dalším byl Ondřej Poslušný, ten si nejlepší zlepšení udělal na kraulové dvoustovce, a to o pět vteřin na 3:10,35 a doplaval na hezkém 19. místě. V dalších tratích, skončil kousek za svými osobáčky, v padesátce prsama doplaval 24. s časem 52,45 což i tak pěkné místo. Na kraulové padesátce skončil těsně za osobákem s časem 38,73 a 30. místem. Na stovce polohově zaostal o dvě vteřinky ale i tak z toho bylo 36. místo a čas 1:42,66. Nejméně se Ondrovi zadařilo na stovce prsama, kde skončil o 3 vteřiny za osobákem s časem 1:53,40, ale i tak to byl pořád dost rychlý čas, aby skončil na pěkném 23. místě.
Další skvělé výkony předvedl Vašek Sýkora, kam nastoupil, tam udělal svůj nový osobní rekord. Začal hned na 100 metrů znakem a to o 9 vteřin, zaplaval skvěle s časem 1:33,19 a umístil se na 24. místě. Na 50 metrech kraulem se zlepšil o vteřinku a půl a povyskočil na 16. místečko. Ve čtyřstovce kraulem si zlepšil osobák o neuvěřitelných 24 sekund a doplaval 13. s časem 6:28,12. Na kraulové stovce si řekl o další 13. místo s osobákem o 5 vteřin a časem 1:20,30.  Ještě o místečko výše se dostal na znakové padesátce a osobákem za 42,45, kdy se zlepšil o dvě vteřinky. Poté ještě famózně zaplaval padesátku motýlkem s dalším osobním rekordem o pět vteřin za 43,49 a 9. místem.
A v duchu to nejlepší nakonec: Albert Žilka. Na znakové stovce začal s osobním rekordem o dvě a půl vteřinky a perfektním 5. místem za 1:25,99. Poté pokračoval tím samým umístěním na kraulové padesátce a oddílovým rekordem za 33,50 a osobákem o půl vteřinky. Vrchol, ač trochu hořký, přišel na 400 metrů volným způsobem, kdy ještě předposlední padesátku vedl s náskokem o přibližně dvě vteřinky, a nakonec skončil o dvanáct setin sekundy druhý s časem 5:39,80 a osobním rekordem o 17 vteřin. I tak krásné druhé místo a k tomu i krásný výkon. Na kraulové stovce zaplaval další osobák o dvě vteřinky a s časem 1:18,50 skončil 14. Ve znakové padesátce zaostal mírně za svým rekordem a skončil 14. s vyplavaným časem 43,75. Na poslední disciplíně 200 metrů polohově se zlepšil o šest vteřina příhodně skončil na hezkém 6. místě a časem 3:13,05.
V disciplíně 4x50 volný způsobem mix pak naše štafeta ve složení Vašek Sýkora, Monča Nováková, Anděla Müllerová a Albert Žilka vyplavala skvělé třetí místo, a odměnila se tak na konci závodů medailemi za skvělé výkony.
Děti předvedli skvělé výkony, ač se třeba ne vždy úplně nezadařilo, což ale nevadí, a patří jim velké uznání a pochvaly za odvedenou práci. Skvěle se reprezentovali a stejně tak i naše město a klub. Přetavili svůj trénink v dobré časy a snad na to do budoucna naváží další poctivou prací na tréninku a budeme o nich do budoucna dále slýchávat.