V sobotu odcestovala osmi členná skupina dětí ročníku 2006 na mistrovské závody ve své kategorii do Havířova. Zde se konal Pohár ČR 11letého žactva - oblast Morava. Bohužel s námi ze zdravotních důvodů neodcestoval jeden plavec František Pytlík, ale ostatní plavci se snažili plavat i za něj. A že jim to šlo! Výsledkem jsou excelentní osobní rekordy 3 bronzové a 1 stříbrná medaile.
Hned 3 kovy se blýskl Ondřej Hrubý. První si připsal na znakové stovce, kde si vylepšil o 2 vteřiny týden starý osobní rekord a s časem 1:16,17 dohmátl v souboji o třetí místo dříve. Na 100 polohově skončil 5. s osobním rekordem o 4 vteřiny. Na stejně dlouhé trati, ale volným způsobem zaplaval za 1:09,34 na 4. místě s novým osobním rekordem o 2 vteřiny a doslova tak zdrhl všem svým soupeřům ve své rozplavbě. Další cenný kov si vyplaval na 50 motýlkem, kde poznal jen jednoho přemožitele, a to téměř nepřemožitelného Kryštofa Bursu ze ZlPK, s časem 35,24 si o více jak vteřinu vylepšil vlastní osobák. Poslední velmi nečekanou medailí byla ta bronzová ze 200 volným způsobem. V předposlední rozplavbě se hnal na první dráze od začátku vpřed a ani mocný finiš plavce třebíčského plavce z vedlejší dráhy a ubývající síly ho nerozhodili a uhájil si skvělý čas 2:35,49 a nakonec i třetí místo.
Podobně výraznými osobními rekordy se projevil i Adam Rýdl. Na stovce znakem si od začátku jel vlastní závod a skončil na 12. místě s osobním rekordem o 4 vteřiny lepším za 1:25,54. Na polohové stovce obdobným vlastním závodem zlepšil svůj osobní rekord o 1 sekundu na 1:26,40. Zde překvapil své soupeře, jelikož měl osobní rekord jen týden starý, a tak byl nalosován podle toho staršího, který byl o více jak 7 sekund pomalejší. A až ve 4 rozplavbě z 5 se našel někdo, kdo našeho Adama z první rozplavby předjel díky tomu skončil na krásném 10. místě. Na 100 volným způsobem si zlepšil osobní rekord o 3 sekundy a zaplaval za 1:18,12 na 21. místě. Na 50 motýlek vylepšil osobní rekord o 1 sekundu na 41,67 a skončil na skvělém 11. místě. Ve 200 polohově se bohužel nezadařilo a přišla diskvalifikace za změnu polohy těla, jinak by z toho byl další krásný čas. I tak skvělý výkon.
Další na řadě je Verča Kozičková na 50 volným způsobem trošku zaostala za svým rekordem z Prostějova a zaplavala za 33,31, což ji ale i tak vynesla na krásné 12. místo. Na 200 volným způsobem už ale jela letěla jak vítr a vylepšila si osobní rekord o 7 sekund na skvělý čas 2:47,28 a skončila na 13. místě i když plavala v nižší rozplavbě. Na poloviční trati se zlepšila o 4 desetiny na 1:14,27, i když od pohledu to vypadalo na ještě lepší a rychlejší čas. Nakonec 16. místo. A zakončila 200 polohově taktéž s osobákem o 7 sekund lepším za 3:12,98, kdy perfektním závěrem odplavala týmově kolegyni Lucce Rekové. Taktéž úžasné 16. místo na konci těžkého závodu
Adélka Macáková se nám v Havířově ukázal jen v jedné individuální disciplíně a to 50 volným způsobem, kde si vyplavala 6. místo s časem 32,54 a osobákem o vteřinku lepším. Perfektní výkon po nucené pauze a v nucené pauze, kdy si jen odskočila vyzkoušet, jak na tom je
Barča Opavská si v Havířově střihla tři starty a jeden i ten nejdelší. Začneme však zvolna stovkou znakem, kde vlivem cílových rozhodčích skončila 14. s časem 1:26,41 a osobním rekordem o 6 setin rychlejším. Nyní už ta osmistovka, kde si spolu s Natálkou Zapletalovou před obědem trochu více zaplavali. A to velmi rychle a pěkně s osobákem o přibližně 33 sekund rychlejším za 12:37,11 a 12. místem. Až ve finiši však přeplavala Natálku a posunula se tak před ni. Na 200 znakem už odpoledne sice síly docházeli ale i tak osobáček o vteřinku a půl skvělé 14. místo.
Dalším milým překvapením závodů byla naše Adélka Šálková. Ta na 200 prsa doplavala na 18. místě s osobákem o 7 vteřin a časem 3:26,65. Nakonec se nám dostala i do disciplíny 100 prsa jako první náhradník, a to co předvedla bylo neskutečné. S časem 1:34,12 skončila jako 14. a tak i holkám, které měli být rychlejší museli sledovat Adélce paty.
Poslední naší plavkyní byla Natálka Zapletalová, která si zaplavala na délku tratí nejvíce. 200,400 a 800 volným způsobem a k tomu bokem 50 motýlek. Ve dvoustovce si zlepšila čas o 4 sekundy a povedeným výkonem skončila 22. Na 800 stovce se dlouho snažila jet před Barčou a až do 750 metrů se jí to i úspěšně dařilo. Pak ji však už předjela, i tak čas 12:38,17 a osobák o 38 sekund je úžasný a svědčí o pevné vůli a síle. Nakonec 13. místo těsně za Barčou. Na padesátce motýlkem o 1 vteřinku nový osobák 45,81 a 30. místo. Na 400 volným způsobem se Natálka rozjela a až do konce jela na nový osobní rekord s více jak 9 vteřinovým zlepšením, dokonce to hnala tak, že jela téměř i dvoustovku ve vlastním osobáku, což už se chce pořádně rozjet.
Zlatým hřbetem, tedy spíše bronzovým, byla štafeta na 4x50 volným způsobem Mix, kde plavala Adélka Macáková, Adam Rýdl, Verča Kozičková a Ondra Hrubý. V našlapané konkurenci, kde se jelo na setinky a malém i tisícinky vteřin, skončila naše štafeta třetí jen o 6 setin za plavci z Krokodýlu Brno. Mezi 2 a 4. místem byly jen necelé 4 desetinky rozdíl. Všichni plavci jeli na hranicích svých možností, což je mnohdy katapultovalo na mnohem lepší umístění, než se čekalo. V Havířově nechali opravdu vše a skvěle tak reprezentovali sebe, klub a město. Připravili si perfektní závěr sezóny a jejich výkony nás mohou jen těšit. Velké díky všem co se na tom podíleli.