O uplynulém víkendu se osmičlenná skupina prostějovských plavců vydala do Zlína na Letní mistrovství ČR 12letého žactva. Zde si naše skupinka vyplavala několik osobních rekordů a předvedla krásné výkony, i když nám párkrát štěstí nepřálo. Veronika Loebe se na tratích 200 a 800 metrů volným způsobem trochu potrápila a skončila na 34. a i tak krásném 21. místě lehce za svými maximy,
v sobotní odpolední 400 volným způsobem, si už ale chuť zpravila a v novém osobním rekordu 5:31,17 skončila na pěkném 24. místě. Věrka Mádrová si na 100 metrech polohovým způsobem vylepšila svůj čas na 1:19,62 o 0,5 desetin vteřiny a skončila na 22. místě. Na 50 volným způsobem se dostala poprvé oficiálně pod 31 vteřin a to na 30,91 a skončila na 12. místě a ve svém třetím startu na 100 volným způsobem zrychlila oproti přihlášenému času o 0,05 setin sekundy a skončila 17. Julča Nekoksová ve svém startu na 50m volným způsobem dopadla lehce za svým osobním rekordem a zaplavala za 33,32 (33. místo), poté co nedobrovolně ochutnala vody místního bazénu, přičemž sahala po krásném zlepšení. Další náš plavec Adam Polanský si na 100m motýlkem zlepšil rekord o krásných 4,5 sekundy a doplaval 24. s časem 1:28,61. Jeho kolega Karel Vlk si nejdříve vyzkoušel dvojnásobnou trať 200 motýlkem a o 12,6 vteřin se zlepšil na 3:17,94 a skončil 18. a na poloviční trati se posunul o místečko dolů na 19. místo a s o 0,7 desetin sekundy zaplaval za 1:24,00. Poslední naší účastnicí byla Kateřina Vorbergerová na 200 metrů prsa, kde si zlepšila svůj osobní rekord na 3:16,62 a skončila 26. Jedna naše plavkyně se bohužel nezúčastnila, ale věříme, že v zimě jí to už vyjde také. Další dva plavci Jan Černý a Michal Andrejco přijeli povzbudit své týmové kolegy a pomoct jim ve štafetách, kde si nejen ti dva, ale všichni naši plavci různě zlepšovali, ač neoficiálně, svá maxima na 50 metrových tratích. Všichni plavci se snažili podat své nejlepší výkony a na konci sezóny ze sebe vymáčkli všechny síly a zužitkovali svoji celoroční přípravu, díky které se na tento vrchol sezóny dostaly. Dík si zaslouží nejen oni, ale i jejich trenéři Aleš Matyášek, Tomáš Kovařík a Lukáš Kousal, kteří je po celou dobu připravovali a také jejich rodiče za neustávající podporu.