TJ Prostějov, z.s

oddíl plavání

thn Bazen SlovanyVe středu 14.12.2016 odcestovala výprava šesti prostějovských plavců do Plzně na vrchol zimní sezóny „Zimní mistrovství ČR 2016 na krátkém bazénu“. Na šampionát se kvalifikovalo celkem 9 plavců ale tři z nich díky nemoci nemohli zúčastnit.
Výborný výkon předvedl Jakub Cibulka v disciplíně 100m motýlek, když se probojoval do finále OPEN ze třetího místa a v něm obsadil výborné 5.místo v osobním rekordu 0:54,47. Finále na 100m polohový závod mu o vlásek uniklo, když výkonem 0:57,75 obsadil deváté, nepostupové místo. Na poloviční trati zůstal za branami finále o pouhou setinu vteřiny v osobním maximu 0:25,17. Také na 50m znak bojoval o finálovou účast, když se dělil o poslední postupové místo a musel se o finále rozplavávat. I když zaplaval nový „osobák“ a oddílový rekord 0:26,47 musel se sklonit před soupeřem a obsadil opět 9.místo a do finále nepostoupil. Do dorosteneckého finále se také probojovala v disciplíně 50m znak Eva Marciánová. V něm pokořila svůj vlastní oddílový rekord výkonem 0:30,86 a obsadila 8.místo. Celkem si naši plavci zaplavali osm osobních rekordů a dva oddílové rekordy. Do nejlepší „šestnáctky“ se také probojovali Lukáš Řehořek, Filip Švec, Gabriela Dosoudilová a Veronika Hrabalová.