thn vc pv 2016V sobotu 22.10.2016 se v domácím bazénu uskutečnil 14.ročník Velké ceny Prostějova – O pohár Domovní správy. Na start se postavilo 24 domácích plavců. V silně nabité konkurenci se vůbec neztratili.
V disciplíně 200m prsa, která byla také jako Memoriál Jaroslava Šalamouna si vedly naše děvčata velmi dobře. Barbora Nedomová obsadila 2.místo časem 2:54,28 a Alice Snídalová 3.místo za čas 2:55,57. Na poloviční trati si pořadí vyměnily, Alice skončila druhá (1:21,42) a Barbora třetí (1:22,27). Také naši nejmladší zabojovali a Ondřej Hrubý obsadil dvě 2.místa na 100m prsa (1:44,56) a 50m znak (:40,16). Stříbro vybojovala také Adéla Macáková na 100m prsa výkonem 1:39,65. O bronzovou příčku se zasloužil František Pytlík v disciplíně 50m prsa časem :48,38. Těsně za medailemi zůstali Adam Rýdl a Hana Dočkalová. Také ostatní zaplavali výborné časy, které ve velké míře byly nejlepšími osobními výkony.