V pardubické „padesátce“ se uplynulý víkend uskutečnilo čtvrté kolo Českého poháru 2015 mítinkem Velká cena Pardubic 2015. Jako tradičně byla tato soutěž velmi silně obsazena, včetně již jistých účastníků Olympijských her 2016 v Riu, Barbory Závadové a Jana Micky. Na start se postavilo také osm prostějovských plavců.
Dvě finálové účasti na 50m znak a 200m polohový závod vybojoval Jakub Cibulka, a obsadil o obou shodně 7.místo. Výborně zaplaval Lukáš Řehořek, který si v disciplíně 100m prsa vyplaval mezi dospělými 16.místo výkonem 1:10,62 a zároveň to pro něj znamenalo splněný limit do juniorské reprezentace ČR. Další naše mladá žákyně Eva Marciánová také zabojovala v disciplíně 50m znak a obsadila časem 0:33,37 krásné 15.místo. Poslední žačku, kterou je třeba vyzdvihnout je Markéta Nováková, která si ve všech svých startech vytvořila kvalitní osobní rekordy. Nutno podotknout, že obě děvčata se takového velkého mítinku zúčastnily poprvé. Vzhledem k blížícímu se žákovskému šampionátu ČR je velmi příjemné jak naši žáci posouvají svá osobní maxima. Příští týden se v domácím bazénu uskuteční jediný kvalifikační závod na MČR žactva a tam se rozhodně, kdo se nejvyšší soutěže v červnu zúčastní.