TJ PROSTĚJOV z.s.

plavecký oddíl

Na poháry žactva se z našeho klubu nominovalo dvacet plavců, což je zatím nejvíce dětí v historii našeho klubu. Desítka plavců se nominovala do Kopřivnice na desetileté žactvo, jmenovitě: Dan Balák, Adam Hoplíček, Jan Hrubý, Jan Marek, Čenda Mochťák, Michaela Vorbergerová a Johanka Žilková, tři další plavci bohužel jet nemohli.

Nejlépe se vedlo Míše Vorbergerové, která si vyplavala zlato na padesátce motýlkem s časem 39,33 a dvakrát bronz na 100 polohové s časem 1:26,03 a 100 prsové za čas 1:34,27. Bohužel byla i na dva starty diskvalifikovaná, což si však bohatě vynahradila. Další pěkné výkony přidal Dan Balák, který skončil 2x pátý na 100 motýlkem a 400 volným způsobem, 7. pak na dvoustovce volným způsobem. Ani Honza Hrubý se nenechal zahanbit a skončil dvakrát šestý, a to na 50 a 100 znakem. Pěkně se představili i děti z přípravky, kteří přece jen tolik natrénováno a odplaváno ještě nemají, konkurence se však nezalekli. Dobře tak zaplavali i Adam Hoplíček, Honza Marek a Čenda Mochťák především na trati 50 metrů znakem, Honza s Čendou si pak výrazně zlepšili i 100 prsama. Stejně tak i Johanka Žilková si zaplavala nové osobáčky, a to spíše zná vodu v jiném skupenství, jelikož se věnuje především krasobruslení.

Na domácím poháru jedenáctiletých v Prostějově se jedenáctiletí plavci nechtěli nechat zahanbit a vyjížděli si taktéž spoustu osobních rekordů. Doma plavali tito plavci: Nikol Korčáková, Karel Krásný, Matěj Kristek, Jiří Kühr, Ondřej Nábělek, Gianluigi Ortolano, František Richter, Adéla Sovová a Tadeáš Ševčík. Doma si Nikol Korčáková vyplavala 2. místo na 50 motýlkem s časem 34,93. na trati 50 volným způsobem pak skončila 4., šestá pak na 800 volným způsobem. František Richter si doplaval pro hezké deváté místo v disciplíně 200 prsama a s vylepšeným osobákem na 3:38,88. Těsně za ním skončil Jiří Kühr a to 12., na poloviční pak skončil Jirka 14. a Franta 13. Další umístění v první desítce přidal Táda Ševčík a to na 800 volným způsobem kde doplaval 9., na kraulové stovce pak skončil 10. s časem 1:16,86, pěkný výkon podal i na stovce znakem, kde s pěkným osobákem zaplaval čas 1:26,36 a umístil se tak 12. Další náš plavec Karel Krásný doplaval 10. na dvoustovce znakem s novým osobákem 3:21,55 a 11. na 800 kraulem s časem o dvě sekundy lepším za 13:46,96. Desátý na 800 kraulem byl Gigi Ortolano, který se tak vešel mezi Tádu a Karla, 15. pak skončil na 100 polohově s časem 1:33,33 a 50 motýlkem za 42,47. Adélka Sovová si zaplavala nový pěkný osobák na 50 kraulem a 800 volným způsobem, kde se umístila 17. Ondřej Nábělek odstartoval na 100 prsama a zaplaval si nový osobní rekord za 1:51,08. Matěj Kristek nejlépe dopadl na 800 volným způsobem, když si vylepšil osobní rekord o téměř minutu a doplaval s časem 16:14,42. Velký boj zaznamenala naše štafeta na 4x50 VZ, kde skončila v tom nejtěsnějším rozdílu jedné setiny na čtvrtém místě. Celkově podali naši plavci vynikající výkony, můžeme tak s hrdostí sledovat, jak se naši nejmladší plavci postupně zlepšují a svými výkony rozhodně mají co říci i na republikové úrovni. Budoucnost našeho klubu je právě v nich. Děkujeme všem plavcům, rodičům, trenérům, rozhodčím a sponzorům za investovanou energii a čas do toho, aby mohli naši plavci růst ve svých výkonech. Nyní držíme palce našim žákům na Mistrovství ČR.

Fotogalerie a videa

Partneři

Plavecký oddíl TJ Prostějov, z.s. podporuje:

logo msmt

CSPS logo RGB BOTTOM CZ

Statutární město Prostějov

Mestskyznak PV Color

Olomoucký kraj

znak OLK

Futures

Born to swim

 

Koutny

 

Czech English French German Hungarian Italian Spanish

Sportovní odvětví

 

 

Copyright PoPro © 2010-18 All Rights Reserved

Kontakt

 

  • oddíl - Tel.: 606752438
  • přípravka - Tel.: 731402177

  • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Chcete-li se dozvědět více o použitých souborech cookie a jak je smazat, podívejte se na naše privacy policy.

  Souhlasím s cookies z tohoto webu.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk