Vážení přátelé, rodiče, plavci,

obracíme se na Vás ve věci vyhlášení referenda, které by rozhodlo o variantě výstavby krytého bazénu jako součásti rozsáhlé investice města Prostějova k rozšíření Akvaparku.

pdfDopis       pdfPodpisový arch       pdfDoporučení ČSPS

Ve dnech 18. a 19. května se na prostějovském bazénu plaval Jarní krajský přebor 12-14letých Olomouckého a Zlínského kraje. Plavci se zde účastnili disciplín, v kterých touží bojovat na nadcházejícím Mistrovství České republiky. Zároveň to pro ně byla poslední možnost poměřit své síly s plavci z jiných klubů či zlepšit své osobní rekordy a otestovat tak svou formu v posledních týdnech před vrcholem jejich sezóny. Plavecký oddíl TJ Prostějov zde ve velké míře potvrdil výsledky svých plavců z jejich předchozích závodů a co je důležité, plavci zde pravidelně obsazovali nejvyšší pozice ve výsledkové listině.
Tou bezesporu nejúspěšnější přebornicí byla Veronika Vorbergerová. V devíti startech pokaždé stanula na stupních vítězů a její šňůru úspěchů přestřihla až nešťastná diskvalifikace na 400 polohový závod. Ta se ale ztrácí v závalu prvních míst. Nejvýše vystoupila Verča v disciplínách 200 motýlek (3:06,33), 100 znak (1:18,37), 200 znak (2:53,16) a 100 motýlek (1:14,86). Dvě druhá místa si pak vyplavala na 200 polohový závod (2:50,23) a 100 polohový závod (1:18,95). Třetí byla na prsové stovce (1:31,93) a 50 volný způsob (32,83). Těmto výkonům hezky sekundovala Rozárie Špačková, která si zařídila také krásnou sbírku kvalitních umístění. Čtyři druhá místa získala na disciplínách 100 prsa (1:30,49), 50 volný způsob (32,41), 200 prsa (3:15,56) a 100 volný způsob (1:15,18). K těmto výkonům ještě přiložila tři třetí místa a to z 200 volný způsob (2:47,20), 200 polohový závod (3:02,26) a 200 znak (3:00,91). Mezi chlapci družstva „C“ byl nejúspěšnější Jiří Šustr, který získal třetí místo v disciplíně 100 znak s časem 1:28,98. Kvalitní zlepšení předvedl Nicolas Chára v disciplíně 200 prsa, kterou si zlepšil o 31 sekund na čas 3:52,70.

Číst dál...

V datech od 10. do 12. května 2024 se v Pardubicích odehrávala Velká cena Pardubic, která byla součástí Arena Cupu jako jeho druhé kolo. Na tuto soutěž vyrazilo z Prostějova 20 plavců, ti startovali v 97 startech a 40 z nich se jim podařilo proměnit ve zlepšení svého přihlášeného času. Navíc se Prostějov čtyřikrát prezentoval také ve finále. Třešničkou na dortu je pak i jeden splněný limit do SCM.

Číst dál...

Zatímco nejvýkonnější družstvo „A“ zápolilo na Velké ceně Pardubic, o něco méně výkonné družstvo „C“ se vydalo na Krajský přebor žactva Olomouckého a Zlínského kraje pro 10 a 11leté. Účast dvanácti dívek a deseti chlapců přinesla své ovoce. Mnozí si výrazně vylepšili své časy na rozličných disciplínách, jiní získali vysoká umístění ve výsledkové listině. Všichni si ze závodů každopádně odvezli cenné zkušenosti.

Číst dál...

DRoP Cup (Dlouhodobý Rozvoj Plavce) je druh soutěže, kterou přinesl do plavání Český svaz plaveckých sportů a jejím motivem je prověřit zdatnost plavců ve všech plaveckých způsobech. Plavci na těchto závodech musí plavat stometrové tratě volným způsobem a plaveckými způsoby prsa, znak a motýlek. Dále si pak ještě musí vybrat mezi 200 polohový závod nebo 400 volný způsob. Vítězové pak jsou určeni dle součtu WA bodů za každou disciplínu a vyhlašováni jsou dle ročníku narození. To vše ve dvou půldnech a s poměrně malými rozestupy mezi jednotlivými disciplínami. Jedná se tak o dosti náročné závody, které jsou pro plavce výzvou.

Číst dál...

Ve dnech 5.–8.4. se v Severní Makedonii konalo Multiutkání mladších juniorů. Olympijský bazén ve Skopji hostil plavecké výpravy z 15 evropských států. Nechyběla ani reprezentace České republiky ve složení Dominik Boháč, Lukáš Drobilič, František Musil, Patrik Peroutka, Adam Řiháček, Alžběta Blažková, Eliška Veselá, Michaela Vorbergerová, Ema Zatloukalová a Kateřina Zimová. Míša Vorbergerová byla trochu neočekávaným přídavkem do této reprezentační skupiny, a svou nominací byla sama překvapena. Na této soutěži plavala disciplíny 100 a 200 prsa a motýlek. Jak se jí dařilo a jak reagovala na překvapivou nominaci? Co vlastně stojí za její výbornou formou, díky které se multiutkání mohla zúčastnit? Mluvila také o tom, jak velké jsou nedostatky malého plaveckého bazénu, na kterém trénuje.  To, a ještě více si nyní můžete přečíst v rozhovoru, který s Míšou prováděl redaktor Jakub Jílek.

Číst dál...

Na poslední víkend v březnu připadlo první kolo Českého poháru v plavání. To se konalo v Ostravě 26.-28.4. jako Velká cena Ostravy a mezi 419 závodníky z Česka, Maďarska, Norska, Moldavska, Slovenska a Polska se představilo i 18 plavců z Prostějova. Svou dobrou formu předvedli plavci a plavkyně ze závodního družstva „A“ na různých disciplínách navzdory nevýhodě, kterou plavci z krátkého bazénu na dlouhých bazénech mají.

Číst dál...

Na prostějovském bazénu opět proběhlo utkání tří klubů, TJ Prostějov poměřila své síly s Plaveckým klubem Zlín a SKUP Olomouc v sobotu 27.4. 2024. Na těchto závodech mají plavci možnost ověřit svou výkonnost v nabitém programu disciplín nabízejícím dva půldny závodění. Této možnosti využilo mimo jiné 48 prostějovských plavců, kteří se nejen sešli v hojném počtu, ale úměrně tomu sesbírali i úspěchy, ať jimi bylo umístění na čele výsledkové listiny, osobní rekordy či poprvé zaplavané časy. Z tohoto utkání vyšla TJ Prostějov jako druhá s 572 body za umístění, necelých 30 bodů před Olomoucí a necelou stovkou bodů za Zlínem. Město s 44 tisíci obyvateli tak porazilo více jak stotisícovou Olomouc a také se stalo vyzyvatelem 75tisícového Zlína. I tento fakt podtrhuje neopomenutelnou významnost plavecké základny na Prostějovsku.

Číst dál...

Ve svátky 1. a 8. května nejsou tréninky přípravek.

Oddílová družstva plavou::
ráno: 8:00-9:00
odpoledne 16:00-18:00

Přejeme příjemné svátky.

Velmi úspěšná byla výprava plaveckého oddílu TJ Prostějov na Mistrovství ČR v plavání Masters, jehož 39. ročník se konal 20. a 21. dubna ve Zlíně na 50metrovém bazénu. Čtyřčlenná výprava ve složení Kateřina Kadlecová, Lucie Žilková, Petr Soukup a Jakub Jílek na této vrcholné soutěži vybojovali celkem osm medailových umístění.