TJ PROSTĚJOV z.s.

plavecký oddíl

Týdeník Prostějovska 29.6.2012
Prostějovští dorostenci o víkendu absolvovali jeden z vrcholů letní sezóny – Mistrovství České republiky dorostu. Hned první den přinesl zlatou medaili a titul dorosteneckého mistra republiky Michalu Tomečkovi v disciplíně 50 metrů motýlek. K tomu prostějováci přidali ještě další dva bronzy a několik „bramborových“ medailí, které se snad podaří proměnit v kovy v zimě.

Číst dál: Tomečkovo zlato z MČR. Na Hanou plavou i další dva bronzy.

Týdeník Prostějovska 23.6.2012
Zatímco v prostějovských lázních závodili nejrychlejší dvanáctiletí plavci, v Českých Budějovicích se Mistrovství republiky staršího žactva zúčastnily dvě prostějovské plavkyně. Michaela Petrželová získala stříbrnou medaili v disciplíně 100 metrů volný způsob a stala se vicemistryní republiky.
Stříbrná Míša
 Na mistrovství republiky v Českých Budějovicích se kvalifikovaly dvě prostějovské plavkyně - Michaela Petrželová a Kateřina Polcrová. Míša obhájila stříbrnou medaili z loňské zimy, když v disciplíně 100 metrů volný způsob dohmátla v čase 1:02,3. Díky svým výkonům v této disciplíně je Míša zařazena do juniorského reprezentačního družstva České republiky. Na poloviční trati doplavala těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě. V ostatních  disciplínách skončila do desítky. Kateřina Polcrová v disciplínách 100 a 200 metrů prsa skončila na 20. a 19. místě.

Číst dál: Lázně hostily plaveckou republiku žáků. Míša Petrželová je druhá nejrychlejší v Česku

Prostějovské novinky 4.6.2012
O víkendu se prostějovští plavci zúčastnili dvou plaveckých klání. Čtyři nejlepší bojovali o body do Českého poháru na silně obsazeném mítinku Praha 2012, kde v některých disciplínách startovalo až 150 závodníků. Ostatní dorostenci bojovali ve Zlíně o kvalifikaci na mistrovství republiky dorostu, které proběhne koncem června v Brně.
Praha 2012 se musela obejít bez Lenky Skoumalové, která sice měla medailové ambice, ale nemohla se zúčastnit kvůli prodělané operaci.

Číst dál: Zlatá medaile z plaveckých přeborů dorostu i body do Českého poháru

Prostějovské novinky 12.6.2012
O víkendu se uskutečnily Letní poháry ČR deseti a jedenáctiletého žactva. Desetiletí startovali v Karviné, jedenáctiletí v Brně. Celkem se na toto moravské mistrovství kvalifikovalo 11 našich plavců. Pět medailí do Prostějova přivezl Lukáš Řehořek, který dvakrát zvítězil, dvakrát byl druhý a jednou třetí. Zlatou medaili získala i dívčí štafeta.
Na poháry se kvalifikují vždy nejlepší plavci svými časy z oblastních přeborů. Mezi 11letými potvrdil formu Lukáš Řehořek (na snímku dole), který zvítězil v disciplínách 100 metrů prsa (1:26,7) a 200m prsa (3:03,0). Na dvoustovce si zlepšil nejlepší osobní výkon o 12 vteřin a zvítězil s velkým náskokem před ostatními. Dvě stříbra vybojoval na 100 metrů znak a 200 metrů znak. Na znakové dvoustovce chyběla Lukášovi ke zlatu jediná desetina. „Na poháru podal Lukáš své nejlepší výkony a zúročil tak poctivou dřinu během tréninků,“ pochválil plavce trenér Aleš Matyášek. Do kompletní sbírky medailí přidal bronz na 100 metrů polohový závod.

Číst dál: Lukáš Řehořek v Brně na dvoustovce deklasoval soupeře

Prostějovské novinky 28.5.2012
O víkendu se na bazén v prostějovských Městských lázních sjeli plavci z Olomouckého a Zlínského kraje, aby se utkali o postup na mistrovství republiky. Jarní oblastní přebor 12-14letého žactva je na Mistrovství ČR jediným kvalifikačním závodem.
Z Prostějova na přeboru startovalo 18 plavců. Krásné výkony předvedly Michaela Petrželová, která na nejvyšší stupeň vystoupila šestkrát, a Kateřina Polcrová, jež zvítězila dvakrát a k tomu přidala další tři medaile.

Číst dál: Boj plavců o postup na republiku: šestkrát zlatá Míša Petrželová!